• Засіб не містить збудників захворювань рослин та насіння бур'янів завдяки термообробці
• Продукт забезпечує ґрунт достатнім рівнем кисню
• Цей засіб запобігає кореневим гнилям рослин
• Дренаж не розмокає та не спресовується під час використання
• Агроперліт сприяє відображенню ультрафіолетових променів.
• Цей продукт є екологічно чистим, у його складі немає важких металів та токсинів
• Завдяки властивостям Агроперліту субстрат стає легким, пухким, швидко поглинає повітря та вологу.
• Препарат стимулює зростання кореневої системи, захищає її від переохолодження та перегріву.
• Засіб має високу вологоємність, при цьому контролює надходження зайвої вологи в ґрунт.
• Агроперліт є біологічно стійкою речовиною: не розкладається, не піддається гниття, не поїдається гризунами та комахами
Використання перліту для насіння та живців.
Для пророщування за умов вологого середовища. Насіння замочується в перліті, коли необхідно, щоб грунт максимально довго залишався зволоженим. Для пророщування світлочутливого насіння. Ті види, які не рекомендується припорошувати ґрунтом, можна посипати невеликим шаром перліту, оскільки він має здатність у невеликій кількості пропускати сонячне світло. Найкраще в агроперліті укорінюються живці азалії, гортензії, винограду та інших сортів вибагливих рослин, що потребують помірної та постійної вологості.
Застосування Агроперліту для розсади.
Щоб підвищити якість розсади та знизити ризик розвитку грибкових захворювань, рекомендується в грунт додавати частину агроперліту:
• Для перцю, капусти, томатів, баклажанів роблять суміш із землі (дернової або листової), перегною та перліту в пропорції 1:1:1;
• При вирощуванні цибулі та селери готують перегній, перліт та дернову землю у співвідношенні 1:1:2.
Агроперліт як дренаж для кімнатних рослин.
Щоб зробити дренажний шар необхідно насипати на дно горщика 3-4 см агроперліту. Матеріал повинен бути рівномірно. Зверху на перліт висипається підходящий субстрат, в який вже висаджуватиметься рослина. Завдяки такій посадці зайва волога легко йтиме, а рослина – добре розвиватися.
Застосування перліту як мульчу.
Перліт дуже зручно застосовувати як мульчу. Він допоможе запобігти утворенню твердої кори на ґрунті, а також значно знизить швидкість випаровування вологи. Агроперліт потрібно рівномірно розсипати по поверхні ґрунту навколо рослини, залишивши невелике коло безпосередньо під культурою. Саме на цій порожній ділянці надалі слід проводити полив. Шар перліту має бути не дуже великий – від 0.5 до 2 см.
Застосування перліту як розпушувач грунту.
Щоб зробити ґрунт навколо кореневої системи декоративних рослин більш пухким, потрібно змішати його з частиною перліту. Для цього візьміть 80% субстрату, в якому зростатиме культура, та 20% агроперліту. Якщо садова рослина, то викопайте яму і приберіть зайвий грунт з неї. Ретельно перемішайте ґрунт та перліт, щоб речовина рівномірно розподілилася. Потім засипте суміш, що вийшла в яму і посадіть рослину. З кімнатними рослинами дедалі простіше. Просто візьміть потрібну кількість субстрату, змішайте з перлітом та засипте в горщик. Максимальна частина агроперліту як для садових, так і для кімнатних рослин має становити не більше 1/3 від об'єму ґрунту.
Застосування перліту для зберігання плодів.
Перліт дозволяє зберегти врожай ягід, овочів та фруктів, а також цибулин рослин. захистити їх від перепадів температури, вологості, грибкових захворювань (наприклад, плісняви та гнилі). Перліт чудово поглинає продукти газообміну. Урожай і цибулини рослин потрібно розкласти по ящиках пошарово, щоб вони не торкалися один одного, роблячи шар перліту заввишки до 5 см.