Часті запитання про дитячі автокрісла
Коли пора міняти автокрісло?
Автокрісло потребує заміни, коли малюк перестає в ньому вміщатися. Будь-яке крісло призначене для дитини з певною вагою та ростом. Діти швидко ростуть, і коли розміри малюка перестають відповідати допустимим параметрам крісла, слід вибрати трохи більший виріб. В іншому випадку крісло не буде забезпечувати належний рівень захисту. Також потрібно замінити виріб, коли:
- закінчився термін експлуатації;
- поверхня має помітні пошкодження;
- машина побувала в ДТП і крісло деформувалося.
Зручність – важливий критерій, з такого крісла дитина не буде намагатися вибратися з під час руху.
Коли ставити автокрісло за напрямком руху?
Доки дитині не виповниться рік, не рекомендується розгортати автокрісло за напрямком руху. В деяких країнах діє заборона на перевезення дітей до трьох років таким чином. Коли крісло стоїть проти ходу руху, воно забезпечує більший рівень безпеки на момент ДТП. Дитина буде притиснута до спинки та не отримає серйозних травм.
Крісла, які відносяться до групи 0+, дозволяють перевозити дітей вагою менше 13 кг. До того як дитина набере достатню вагу, вона може зручно сидіти в автолюльці. Потім потрібно буде придбати наступну модель автокрісла та встановити його за напрямком руху.
Коли купувати автокрісло?
Якщо ви плануєте поїздки з малюком з його народження, рекомендується придбати крісло ще до появи дитини на світ. Тоді ви зможете забрати новонародженого з пологового будинку, дбайливо поклавши його в нову автолюльку. Коли дитина буде підростати, ви зможете купити нове крісло підходящої групи:
- для дітей до 13 кг – група 0, 0 +;
- до 18 кг – група 1;
- до 25 кг – група 2;
- до 36 кг – група 3.
Незалежно від того, скільки буде важити ваша дитина, постарайтеся не перевозити її на руках – автокрісло забезпечить набагато більший рівень захисту в екстреній ситуації.
Коли з'явилося автокрісло?
Створення автокрісла прийшлося на 30-е роки XX століття. Тоді виготовлялися моделі, якi не забезпечували такий рівень безпеки, як зараз. Вони складалися з:
- крісла;
- ременя безпеки;
- кріплення, призначеного для установки виробу в підлогу машини з використанням спеціального штиря.
Сучасні автокрісла були створені в 1963 році. Це класичні моделі, які до сих пір користуються популярністю (звісно, модифіковані). Їх можна було встановити проти ходу руху на пасажирське місце біля водія. Кріплення ізофікс, яке допомагає більш надійно закріпити крісло, з'явилося в 1997 році.
Коли розгортати автокрісло?
Не потрібно поспішати розгортати автокрісло. Чим довше дитина буде їздити проти ходу руху, тим краще. У деяких країнах вік дітей, яких садять по ходу руху, становить 3 роки. У нас не рекомендується розгортати крісло раніше, ніж дитині виповниться 1 рік. Також є й інші параметри, які говорять про необхідність в розгортанні крісла:
- перевищення максимально допустимої для автолюльки ваги;
- дитина стає вище ростом – голова перевищує спинку крісла;
- малюк зростає – більше 18 місяців.
Не забудьте придбати крісло наступної групи, в якому малюкові буде комфортно, після чого можна розгорнути його по ходу руху автомобіля.
Що таке автокрісло-бустер?
Коли дитина підростає і їй стає незручно сидіти в автокріслі, можна придбати автокрісло-бустер. Воно призначене для забезпечення безпеки дітей до 12 років. Бустер складається з невеликого, компактного сидіння, яке дозволяє пристібнути малюка штатним ременем безпеки. Вироби виготовляються з різних матеріалів:
- пластмаси;
- пінопласту;
- металу.
Завдяки бустеру можна пристібнути дитину правильним чином – ремінь буде перебувати в районі грудної клітки, і в разі ДТП маля не буде травмоване.
Що краще - автокрісло або бустер?
Для новонароджених і дітей вагою до 15 кг найкраще використовувати автолюльку або автокрісло. Це дозволить надійно пристібнути дитину і не переживати з приводу його безпеки в салоні автомобіля. Коли малюк буде підростати, рекомендується переходити на наступну групу автокрісла або купити бустер.
Бустер володіє деякими перевагами:
- мало важить;
- займає мінімум місця в автомобілі;
- малюка можна пристібнути штатним ременем.
З недоліків бустеру варто відзначити відсутність спинки, через що маленьким дітям може бути незручно.
Що краще – автокрісло або автолюлька?
Для дитини кожного віку призначена певна модель автокрісла. Для малюків, які тільки-но з'явилися на світ, потрібні автолюльки. Вони дозволяють перевозити дитину в машині в лежачому положенні. Деякі моделі автолюльки можна використовувати в якості коляски, встановлюючи конструкцію на шасі.
Коли дитина досягає приблизно 1 року, можна придбати автокрісло, в якому малюк зможе сидіти. Ви можете вибирати автокрісло в залежності від ваги дитини:
- до 13 кг – автолюлька групи 0;
- до 18 кг – 1 група автокрісла;
- до 25 кг – 2;
- до 36 кг – 3.
Не забувайте про те, що до року дитина повинна їздити в машині проти ходу руху.
Що таке автокрісло «ізофікс»?
Кріплення «ізофікс» в автомобільному кріслі укомплектоване спеціальними направлюючими елементами, завдяки чому зафіксувати дитину в автокріслі можна без використання ременів безпеки. Ці елементи розташовані знизу платформи, на яку встановлено крісло.
Автокрісла «ізофікс» мають деякі особливості, за рахунок чого воно вважаються більш надійними:
- конструкція крісла дозволяє більш надійно зафіксувати дитину під час поїздки в авто;
- підходить для перевезення дитини вагою до 18 кг;
- 5-точковий ремінь безпеки;
- на встановлення такої моделі автомобільного крісла потрібно досить мало часу, на відміну від традиційних крісел.
Але у цієї моделі є деякі нюанси: не у всіх марок авто є можливість установки такого крісла за рахунок особливого кріплення.
Як зрозуміти, що автокрісло мале?
Зрозуміти, що автомобільне крісло стало занадто малим, можна по вазі та зросту дитини. Якщо ці параметри перевищують максимально допустимі для цієї моделі крісла, потрібно замінити крісло. Як правило, модель стає замалою для дитини, коли голова знаходиться вище, ніж спинка автомобільної люльки, а паски безпеки фіксують не там, де того вимагають правила безпеки.
Якщо дитина буде знаходитися в автомобільному кріслі, а машина рухатиметься проти руху й ноги будуть упиратися у сидіння, це не впливає не безпечну поїздку. Саме на тому, де знаходиться голова малечі, треба зосередити увагу.
Що підкласти в автокрісло для новонародженого?
Щоб дитина в автокріслі відчувала себе краще під час подорожі в автомобілі, можна підкласти тканинний валик з обох сторін голови малюка. Завдяки цьому дитина буде краще сидіти у люльці, а голова не буде «бовтатися» під час руху. Також забезпечити комфорт малюку можна за допомогою спеціальних вкладишів або подушок.
Між тим, не рекомендується використовувати:
- звичайні подушки;
- додаткові елементи для кріплення;
- інші елементи, які не входять до комплекту автомобільного крісла.
Та, як правило, автолюльки для немовлят оснащені усім необхідним для комфортної та безпечної поїздки в автомобілі.
Що краще – безкаркасне автокрісло чи бустер?
Якщо обирати між бустером та безкаркасним кріслом, краще звернути увагу на бустер. Це спеціальне сидіння без спинки, призначення якого полягає у безпечній поїздці в авто. Але бустер не призначений для перевезення дітей віком до 3 років. Встановлюється він на сидінні, а дитину фіксують за допомогою ременів безпеки. Підходить для дітей від 3 до 12 років.
На відміну від бустеру, безкаркасне крісло не забезпечить надійного захисту під час дорожньо-транспортної пригоди, тому що:
- у нього відсутній захист для голови малюка;
- немає підлокітників та захисних боків;
- конструкція досить ненадійна.
Крім того, для виготовлення таких крісел використовують звичайні нитки, які не здатні витримати велике навантаження.
Що підкласти під автокрісло?
Завдяки тому, що всі моделі автомобільних крісел продумані досить ретельно, тому додатково підкладати захисні елементи не потрібно. Але якщо вам здається, що дитина має прийняти більш лежаче положення або нахил недостатній, то можна під край люльки підкласти тканинний валик. Це може бути будь-який м’який матеріал й навіть рушник.
Якщо хочете зберегти первісний вигляд сидіння у салоні автомобіля, то на нього можна покласти матеріал, який також послужить добрим ущільнювачем для автокрісла. При цьому варто звернути увагу: автокрісло не повинно хитатися під час руху, оскільки це пряма загроза безпеці дитини.
Автокрісло якої групи вибрати?
Вибирати автомобільне крісло потрібно, враховуючи такі параметри дитини, як зріст, вага та вік. Існує досить багато моделей автокрісел, які підходять для новонароджених немовлят та дітей старшого віку (до 12 років). Серед таких моделей вирізняють:
- група 0 – до 10 кг;
- група 0+ – до 13 кг;
- група 1 – від 9 до 18 кг;
- група 2 – від 15 до 25 кг;
- група 3 – до 36 кг.
До останньої категорії у більшості випадків відносять бустери. Крім того, існують правила, за якими повинно розташовуватися крісло тієї чи іншої категорії. Так, групи 0 та 0+ треба встановлювати проти руху, інші – за рухом.
Автокрісла якої фірми найкращі?
Основним фактором при виборі дитячого автокрісла є безпека. Обрана модель повинна відповідати зросту і вазі вашого малюка. Найбільш популярними виробниками можна назвати такі:
- Avionaut;
- Britax Romer;
- Evenflo.
Ці бренди пропонують різні моделі автокрісел і бустерів для дітей. Малюкам буде комфортно в них сидіти, а батьки можуть не хвилюватися з приводу безпеки — відмінне кріплення і 5-точкові ремені є надійними і досить зручними.
Чому автокрісло ставлять проти руху автомобіля?
Пересуваючись автомобілем, маленька дитина повинна перебувати в безпеці. Для цього її потрібно перевозити тільки в автолюльцi, а пізніше — в автокріслі. Встановлення пристрою проти руху транспорту дозволяє гарантувати безпеку в разі потрапляння в ДТП. При цьому навантаження від удару рівномірно розподіляється по хребту і шийних відділах, не травмуючи малюка. Якщо крісло стоятиме в напрямку руху, то в разі аварії:
- можливий тиск ременем на грудну клітку;
- можуть бути травмовані внутрішні органи;
- можливий розрив кісткової тканини, яка не розрахована на таке навантаження.
Рекомендується не розкладати крісло, поки дитині не виповниться 1-1,5 року. У деяких країнах цей показник підвищили до трьох років.
Як автокрісло кріпиться в машині?
Існує два способи фіксації автокрісла до пасажирського сидіння — за допомогою штатних ременів безпеки або кріплення ізофікс. Для того щоб закріпити пристрій пасками, потрібно:
- поставити крісло на сидіння (переднє або заднє);
- знайти отвори в автокріслі, призначені для протягування штатних ременів;
- протягнути паски і пристебнути звичайним способом.
Коли крісло встановлене і зафіксоване, воно повинно щільно прилягати до пасажирського сидіння. Максимальна відстань, на яку воно може переміститися, — 2,5 см від початкового положення.
Якщо купувати крісло з кріпленням ізофікс, то потрібно переконатися в тому, що в машині є відповідний роз'єм, в який вставляються напрямники автокрісла. Таким чином виріб буде надійно закріплений на сидінні авта.
Чому не можна купувати вживане автокрісло?
Є кілька причин, через які не рекомендується купувати вживане автокрісло:
- непрезентабельний зовнішній вигляд;
- могло побувати в ДТП (через що пристрій не виконує свої основні функції);
- може викликати алергію через неякіснi матеріали.
Крісла, що були у користуваннi, коштують набагато дешевше, ніж нові, але вони не відповідають вимогам безпеки. Правильно підібрані нові автокрісла гарантуватимуть безпеку вашому малюкові під час руху автомобіля. Головне — вибрати модель, яка відповідатиме зросту і масі дитини.
Як встановити автокрісло?
Є два варіанти розташування автокрісла: проти ходу транспортного засобу або в напрямку його руху. Новонароджених дітей необхідно перевозити тільки першим способом у спеціальній автолюльці. Старші діти (від 1,5 року) можуть сидіти в автокріслах у напрямку руху машини.
Встановити пристрій можна на пасажирському сидінні спереду або ззаду. Щоб його зафіксувати, потрібно використовувати штатні ремені безпеки. Ще один варіант — кріплення ізофікс. У цьому випадку напрямники, які є у кріслі, вставляються в отвори сидіння — так забезпечується надійна фіксація.
Як зібрати ремені автокрісла?
Після того як ви виперете чохол і ремені, їх потрібно буде зібрати. Щоб паски були на своїх місцях, необхідно:
- Розправити довгі ремені біля спинки автокрісла.
- Закріпити короткі лямки поблизу сидіння.
- Знайти потрібні отвори в кріслі і протягнути ремені. Для полегшення процесу на поверхні кожної моделі нанесені позначки.
Якщо всі маніпуляції проведені безпомилково, то лямки з'єднаються в одній частині крісла, а закріпити їх слід спеціальною пряжкою. Ремені повинні бути зібрані правильно, оскільки від цього залежить безпека дитини під час їзди на автівці.
Автокрісло: як пристебнути дитину?
У будь-якому автокріслі є 5-точкові ремені безпеки, які призначені для пристібання малюка. Щоб зафіксувати дитину у пристрої, потрібно:
- Зручно розташувати її у кріслі.
- Ручки пасажира протягнути поміж бічні ремені.
- З'єднати їх спеціальним фіксатором на животі.
- Знайти частину паска, яка виходить із сидіння, і приєднати до вже використовуваних лямок.
- Відрегулювати довжину ременя: потягнути за нижню вільну частину, яка виходить із сидіння.
Коли дитина буде добре зафіксована в автокріслі, можна починати рух на машині. Якщо малюк уже виріс із крісла, слід використовувати бустер, який дозволяє пристібати маленького пасажира штатним ременем.
Автокрісло: як послабити ремені?
Паски безпеки в автокріслі можуть бути сильно стягнуті, і дитині в такому випадку буде незручно сидіти. Щоб їх послабити, потрібно знайти спеціальний затискач і надавити на нього. Він розташований на сидінні поблизу ніжок дитини. Після цього необхідно потягнути за ремені, які фіксують малюка, не відпускаючи затиск. Встановивши фіксатор у початковому положенні, лямки слід підтягнути так, щоб дитина була притиснута до крісла. Це можна зробити, витягаючи вільну, довгу частину ременя — вона розташована поряд із затискачем.
Як підібрати автокрісло до коляски?
Якщо ви хочете вибрати автокрісло, яке можна використовувати як коляску, слід підшукати люльку і шасі, виготовлені одним виробником. Додаткові фактори, на які потрібно звернути увагу:
- ви можете вибрати бренд, який розробляє автолюльки зі спеціальним адаптером, щоб його можна було ставити на шасі;
- європейські моделі крісел мають ідентичні роз'єми;
- найкраще вибирати коляску і крісло одночасно, щоб позбавити себе необхідності пошуку адаптера.
Перед купівлею ви можете уточнити, чи є автолюльки, які підійдуть до придбаного шасі. Або скористатися класичним варіантом — купити повноцінну коляску й автолюльку, які використовуватимуться незалежно одна від одної.
Автокрісло чи утримувальний пристрій?
Автокрісло призначене для перевезення дітей, які не досягли віку 3-4 років, транспортними засобами. При цьому обрана модель повинна цілком відповідати параметрам дитини — зросту і вазi. Після того як малюк підросте, можна пересадити його в бустер — спеціальний утримувальний пристрій. Вiн призначений для дітей віком до 12 років. Маленьким дітям бустер не підходить, оскільки:
- не має підлокітників;
- не має спинки;
- дитина буде пристебнута штатним ременем безпеки — у малюків він може розташовуватися поблизу шиї, що є неприпустимим.
Бустер — відмінна альтернатива автокріслу для дітей старше 3 років. Крім того, він займає мало місця і легко встановлюється на сидінні машини.