Часті запитання про дитячі рюкзаки
Який дитячий рюкзак вибрати?
Незважаючи на те, що діти при обранні рюкзаку звертають увагу на колір та малюнки, в першу чергу треба орієнтуватися не на смак дитини, а на правильність виробу. По-перше, рюкзак повинен відповідати віку школяра. По-друге, на кожен вік встановлена певна вага рюкзака:
- 6-8 років – вага 2 кг;
- 9-13 років – 3 кг;
- від 14 років – 5 кг;
- від 16 років – 6 кг.
Вага дуже важлива, адже до самого рюкзаку ще й додається вага книжок та зошитів. Окрім цього, шкільний рюкзак повинен бути зручним при пересуванні: лямки не повинні сильно давити на плечі. При цьому сам рюкзак не повинен бути ширшим за плечі дитини та звисати нижче попереку.
Скільки літрів шкільний рюкзак?
Обирати рюкзак з урахуванням його місткості потрібно, також враховуючи вік школяра. Якщо дитина ходить до початкових класів, то їй підійде рюкзак, місткість якого сягає 15 літрів. В такий рюкзак помістяться всі необхідні шкільні речі:
- зошити, щоденник;
- підручники;
- пенал з канцелярським приладдям тощо.
Для школярів середніх та старших класів підійдуть рюкзаки місткістю до 20 літрів. Сюди добре поміститься шкільне приладдя, а у деяких моделях є навіть відділення для планшету чи ноутбуку. Перевага їх у тому, що вони добре розподіляють навантаження та не перевантажують спину.
Скільки повинен важити шкільний рюкзак?
Незалежно від моделі рюкзаку, його вага не повинна бути вище за норму для ваги дитини. Адже якщо вага рюкзака буде занадто великою, то у дитини може з’явитися біль у спині, що у майбутньому може призвести до негативних наслідків. Тому треба уважно вибирати рюкзак для школяра, враховуючи його вік, ріст та статуру.
Окрім цього, потрібно звернути увагу на лямки рюкзака: вони не повинні бути вільними. Незважаючи на те, що вага рюкзаку сильно не впливає на статуру, все ж таки вона має чималий вплив на хребет дитини. А тому для правильного формування хребту вага рюкзака не має перевищувати вагу, рекомендовану для школяра, максимально допустима різниця – 20%.
Чим відрізняється шкільний рюкзак від ранця?
Рюкзак представляє собою модель сумки м’якої форми. Надягається на плечі за допомогою лямок та має декілька окремих відділень для підручників, зошитів, планшету чи ноутбуку. Вага рюкзаку залежить від віку дитини, але має деякий мінус – нерівномірне розподілення на дитячий хребет.
На відміну від рюкзаку, ранець має декілька значних переваг:
- жорсткий корпус;
- рівномірний розподіл навантаження;
- зручне носіння за рахунок широких лямок.
Окрім того, відділення ранця зроблені таким чином, щоб підручники та зошити під час носіння не пом’ялися. Але є маленький нюанс: ручка ранця не передбачена для довгого носіння сумки у руці.
Чим шкільний наплічник відрізняється від звичайного?
На відміну від шкільного наплічника, звичайний має свої особливості. Так, місткість деяких моделей може сягати 30 літрів. У такий виріб можна вмістити все, що завгодно — від книжок до невеликих речей. Водночас звичайні наплічники можуть бути без окремих відділень, а шкільні часто-густо мають їх кілька. Та багато старшокласників замість шкільної сумки використовують саме звичайні наплічники.
Окрім того, шкільний наплічник має твердий корпус та анатомічну спинку, що добре впливає на дитячий хребет. Та обираєте ви шкільний чи звичайний виріб, обов’язково звертайте увагу на масу — в загальному вона не повинна перевищувати 15% загальної маси дитини.
Коли краще купувати шкільний наплічник?
Багато хто з батьків завчасно купує шкільне приладдя для дитини. Та якщо вона йде до першого класу, купувати наперед наплічник немає сенсу. Це пов’язано з тим, що малеча росте, і куплена заздалегідь річ не підійде в майбутньому школяру за вагою чи розміром. Це може спричиняти дитині певний дискомфорт протягом усього навчального року.
При купівлі наплічника необхідно звернути увагу на його зручність. Важливе значення також має спинка та лямки виробу, адже це безпосередньо впливає на дитячий хребет, навантажувати який не бажано. А тому обирайте наплічник, зважаючи на ці аспекти.
Чим прикрасити шкільний наплічник?
Підібрати прикраси до дівочого наплічника дуже легко, адже дівчатка полюбляють різні блискітки, нашивки тощо. Як оздобу можна використати такі декоративні елементи:
- стрази;
- заклепки;
- блискітки;
- бісер;
- брелоки тощо.
Блискітки та стрази можна приклеїти спеціальним текстильним клеєм, а нашивки прикріпити за допомогою голки з ниткою або швейної машинки. При використанні значків варто знати міру, адже голки можуть зіпсувати тканину наплічника. Деякі моделі вже продаються з багатьма декоративними елементами, тому можна лише трохи додати яскравості виробу за допомогою цікавого декору.
Як зробити шкільний наплічник легшим?
Якщо дитина часто жаліється на болі у спині, треба в першу чергу перевірити шкільний рюкзак. Можливо, сама сумка досить важка для дитини. Та особливу увагу слід звернути на те, що дитина носить у наплічнику. Так, подивіться:
- які речі дитина складає у сумку. Можливо, серед них є те, що не потрібно їй у школі (іграшки та книжки) — особливо у школярів початкових класів;
- домовтеся із сусідом по парті, хто які книжки носитиме того чи іншого дня;
- не зайвим буде придбати додатковий комплект книжок, які лежатимуть у школі.
Зважаючи на те, що більшість книжок зараз можна знайти в електронному вигляді, вдома краще вчитися по них, а у школі мати традиційний варіант.
Як правильно випрати шкільний рюкзак?
Під час прання рюкзаків у першу чергу треба враховувати матеріал, з якого виготовлено аксесуар. Адже неправильно підібраний режим прання може зіпсувати рюкзак, й тоді доведеться купувати нову сумку. Так, якщо рюкзак виготовлено з:
- Бавовни: використовуйте холодну воду та низькі обороти віджиму.
- Джинсової тканини: у цьому випадку також рекомендується обирати низькі обороти, бо матеріал може полиняти.
- Синтетика: краще прати у холодній воді.
А от ремінці та інші додаткові елементи краще випрати декілька разів, адже саме вони вбирають забагато пилу та бруду. Окрему увагу слід приділити каркасним моделям: прати їх краще вручну.
Шкільний рюкзак для першокласника: як вибрати?
Якщо хочете вибрати правильний рюкзак для першокласника, треба дотримуватися певних правил, а саме:
- обрана модель повинна бути з ортопедичною спинкою;
- для першокласника максимальна вага рюкзака не повинна бути більше 1 кг;
- лямки мають бути вужчими за плечі дитини;
- обов’язкова наявність світловідбиваючих елементів для темного часу доби.
Окрім цього, рюкзак повинен мати декілька відділень: для зошитів, книжок та інших приладдь. Вибираючи рюкзак дитині, також цікавтеся її думкою: який малюнок більш до вподоби, чи потрібні додаткові декоративні елементи тощо. Це скоріше викличе цікавість у дитини до школи, аніж негативне відношення.
Як підібрати шкільний рюкзак за ростом?
При обранні рюкзака для школи потрібно орієнтуватися не лише на вік дитини, але й на її зріст. Щоб підібрати правильну модель сумки, потрібно орієнтуватися на такі параметри росту:
- зріст дитини до 100 см – підійде розмір XXS;
- 100-115 см – розмір XS;
- до 130 см – розмір S;
- до 145 см – розмір M;
- до 175 см – розмір L;
- зріст вищий за 175 см – розмір XL.
Лише правильно підібрана модель рюкзаку позбавить дитину дискомфорту та можливих болів у спині. Якщо обираєте рюкзак для першокласника, купуйте сумку ближче до навчального року, тому що дитина може додати у рості. А тому рюкзак може стати згодом незручним у носінні.
Як вибрати шкільний рюкзак для старшокласників?
Купуючи портфель для малюка, батьки, у першу чергу, звертають увагу на зручність та правильні параметри рюкзаку. Коли мова йде про старшокласників, то тут вже необхідно враховувати бажання самого школяра відносно моделі та фасону шкільної сумки. У цей же час рюкзак повинен бути містким та зручним у носінні й мати відповідні розміри.
Якщо мова йде про хлопця, то для них підходять рюкзаки спортивного типу. Це можуть бути як однотонні портфелі, так і з зображенням улюблених команд, спортсменів, супергероїв чи артистів. Дівчатам більш до вподоби міні-портфелі з декоративними елементами, як-то:
- стрази;
- блискітки;
- брелоки тощо.
Що стосується кольору, то тут теж все індивідуально: комусь подобаються ніжні кольори, а хтось надає перевагу темним відтінкам.
Як шкільний портфель впливає на поставу?
Шкільний портфель не має прямого впливу на формування правильної постави у дитини. Але коли рюкзак набагато більший за допустиму вагу для школяра, можуть виникнути неприємності зі спиною. Тому при покупці портфелю треба звертати увагу на такий параметр, як зріст та вага дитини.
Проте турбуватися не потрібно. Більш негативних наслідків для прямої постави можуть принести:
- регулярне неправильне сидіння за партою;
- сидіння в одній позі протягом великого часу;
- відсутність спорту чи будь-якої фізичної активності.
Щоб уникнути негативних наслідків, пов’язаних з носінням рюкзаку, вага його не повинна бути більшою, ніж 20% від ваги дитини.
Що краще для школи – рюкзак або сумка?
Коли мова йде про першокласників, то для них краще підійдуть рюкзаки. По-перше, зараз велике різноманіття моделей яскравих кольорів та з зображеннями героїв мультфільмів. По-друге, у цей період для школяра потрібен рюкзак, який буде рівномірно розподіляти навантаження на спину та добре фіксуватися. При покупці зверніть увагу на вагу та довжину портфелю: він не повинен бути нижче попереку та більше допустимої ваги. Щоб підвищити безпеку дитини в темний час доби, додайте до портфеля світловідбивачі для дітей — вони зроблять дитину помітнішою та забезпечать додатковий захист.
Школярам середніх та старших класів можна придивитися до сумок. Але щоб носіння сумки не привело до сколіозу, її потрібно носити то на одному плечі, то на іншому (більшість сумок йдуть на одному ремінці).