Часті питання про дитячі підгузки
Як вибрати підгузки новонародженому?
Памперси для новонароджених маркуються NB, Newborn або Newbie. Якщо орієнтуватися по розмірних сітках різних виробників, як правило, це розмір 1, розрахований від 0 до 5 кг. Для діток з малою вагою та малюків, що народилися раніше терміну, розроблені підгузки NBXS або розмір 0, розрахований на вагу 0-2,5 або 0-3 кг.
Найперші дитячі підгузки повинні мати:
- виріз для пупка на верхньому краї, для того щоб пояс не дратував пупкову ранку;
- гарну повітропроникність та дихаючі властивості;
- антибактеріальне просочення, яке заспокоїть ніжну дитячу шкіру;
- адсорбент, здатний однаково добре вбирати сечу і рідкий стілець;
- еластичний пояс з щільним приляганням по спинці та м'які манжети або бар'єрчики біля ніг, щоб захистити одяг малюка від протікання.
Які бувають види одноразових підгузків?
Підгузки відрізняються за видами і випускаються серіями. За видами виділяють:
- класичні – вбираюча білизна з фіксацією на стегнах, фiксацiя відбувається за допомогою застібок. Підходять для зовсім маленьких дітей, оскільки їх зручно змінювати в положенні лежачи;
- вбираючі труси – фіксуються тільки за рахунок еластичної резинки на стегнах малюка, додаткових застібок, липучок і кнопок конструкція трусиків не передбачає. Надягається як стандартна нижня білизна, тоді як при знятті потрібно розірвати боковинки. Цей вид більше призначений для активно рухаючихся діток, які освоюють навичку ходьби;
- для купання – відносно новий вид дитячої білизни, призначений для купання в басейні або морі. Еластичні резинки поясу і навколо ніг забезпечують щільне прилягання плавок, не дозволяючи воді потрапити всередину, а сечі – назовні.
За серіями виробники, як правило, ділять підгузки на вироби:
- для новонароджених – наприклад, лінійки продуктів Pampers New Baby, Huggies Newborn, Libero Baby Soft;
- звичайні – Pampers Sleep & Play, Huggies Classic, Libero Everyday;
- нічні – вбираючі трусики Huggies Elite Soft Overnights, Pampers Sleep & Play;
- підвищеного комфорту та преміум-серії – Pampers Premium Care, Huggies Ultra Comfort, Libero Comfort, Goo.N Aromagic, Merries.
Чим відрізняються моделі для хлопчиків і дівчаток?
Основна різниця між вбираючими трусами для дітей різної статі – це місце розташування адсорбенту.
- у моделях з позначкою «унісекс» абсорбуючий шар розподілений рівномірно, по всій внутрішній поверхні білизни;
- у марках, призначених для дівчаток, вкладка, що поглинає рідину, розташована посередині виробу і часто подовжена, оскільки велика частина протікання у дівчаток відбувається з боку спинки;
- у білизні для маленьких хлопчиків поглинаючий шар навпаки, спереду, щоб за лічені секунди «висушити» природні виділення. Деякі виробники також роблять посилені бортики з боків ніжок, що теж обумовлено анатомічними особливостями.
Ще одна особливість полягає в носінні памперса: трусики для хлопчика не повинні здавлювати знизу зовнішні органи малюка і при цьому повинні закінчуватися вище пупка, щоб мінімізувати протікання зверху. Тому, можливо, потрібно буде перейти на більший розмір раніше, ніж показує розмірна сітка по кг, особливо якщо малюк у вас худенький, але високий.
Як перевірити повітропроникність памперса?
Налийте гарячу воду всередину підгузка і покладіть його зовнішньою водонепроникною стороною на гладку поверхню. Через кілька хвилин перевірте результат: якщо поверхня «запотіла» – це означає, що підгузок «дихає» і пропускає повітря в достатній мірі.
Скільки штук в день потрібно новонародженому?
З перших днів життя дитина мочиться в середньому 20-25 разів на добу, а разова кількість сечі становить близько 20-30 мг. Враховуючи те, що необхідний стандартами обсяг вологопоглинання підгузка повинен бути не менше 120 мг, памперс доведеться міняти не рідше ніж раз на 3-4 години, а на день дитині знадобиться 6-8 шт.
Однак педіатри рекомендують збільшити їх кількість до 10 штук в день і міняти адсорбуючу білизну малюкові в середньому кожні 2-3 години:
- до або після кожного годування грудьми;
- перед прогулянкою;
- перед сном, а також при пробудженні.
Також важливо пам'ятати, що лікарі радять змінювати памперс після кожного випорожнення, не чекаючи наповнення сечею.
З віком діткам потрібно вже менше підгузків на добу. До шести місяців малюкам достатньо 5-6 штук: 4-5 протягом дня і 1 на ніч.
Скільки штук брати з собою в пологовий будинок?
При підготовці сумки для пологового будинку і розрахунку кількості памперсів, майбутнім матусям слід пам'ятати, що протягом перших двох-трьох днів життя у новонароджених відходить меконій (перший або «первородний» дитячий стілець, що складається з переварених у внутрішньоутробному періоді клітин, амніотичної рідини, слизу, перинатального волосся, жовчі, води). Обсяг таких виділень, в середньому, становить близько 60-90 грам, тому на перші кілька днів грудничку знадобиться більше одиниць гігієни – не 10, а 12-13 штук на добу.
Як міняти підгузки новонародженому?
Існує два найпоширеніші способи:
- Розправити памперс на пеленальном столику або на місці, де вам зручно перепеленати малюка, покласти зверху дитину, трохи підняти за ніжки і застібнути липучки.
- Покласти дитинку на пеленатор, потім, піднявши ніжки, підсунути під нього підгузок і, нарешті, застебнути.
Перший спосіб, як правило, практикують батьки-початківці, оскільки другий вимагає більшої вправності.
Після того як памперс вдягнений на дитину, важливо перевірити, чи надійно застібнуті липучки, розправити боковинки, манжети або бар'єрчики навколо ніжок, перевірити, щоб край оборочок не впився в шкіру.
Що таке екопідгузки?
Біопідгузки – це одноразові та багаторазові вироби, виготовлені з екологічних і безпечних для дитини і навколишнього середовища біорозкладних матеріалів, які легко утилізуються і завдають менше шкоди екології, ніж продукція популярних виробників.
Переваги використання:
- вироби на 2/3 складаються з відтвореної природної рослинної сировини та різних біополімерів. Наприклад, захисна плівка верхнього шару може виготовлятися з кукурудзяного крохмалю, а велика частина всмоктуючого шару – з целюлози;
- абсорбуючий шар може мати натуральне антисептичне просочення, наприклад, екстракт зеленого чаю;
- при відбілюванні целюлози не використовується хлор та інші оптичні відбілювачі;
- маркування FSC (міжнародний сертифікат якості Лісової опікунської ради) та «Білий лебідь» (знак екомаркування скандинавських країн) на упаковці свідчать про те, що при виробництві використовувалася деревина з лісу, де ведеться екологічно і соціально відповідальне господарство, а також те, що продукція не містить хімічних ароматів, парфумерних композицій або лосьйонів.
Недоліки екотоварів:
- об'ємність екологічного підгузка;
- жорсткість верхнього, а у деяких брендів – і внутрішнього шару, боковінок, поясу;
- витягнута форма виробу, яка може заважати деяким малюкам при ходьбі;
- специфічний крій може підійти не всім дітям.
Виробники екопамперсів – Німеччина, Данія, Швеція, Канада. Популярні бренди – Wiona, Muumi, Bamboo, Naty.
Як і де зберігати дитячі гігієнічні засоби?
Оптимальне місце зберігання – в сухому місці, де немає спеки, поруч з пеленальним столиком, пеленатором або ліжечком. Підгузки повинні бути у вільному доступі, але при цьому краще загорнути їх в поліетилен, щоб просочення і адсорбент не пересихали і не вивітрювалися.
На якість памперсів негативно впливають:
- перепади температури;
- підвищена вологість;
- прямі сонячні промені;
- пил.
При покупці памперсів також важливо звертати увагу на термін придатності, вказаний на упаковці. Як правило, виробники маркують його у форматі дд / мм / рр, багато також вказують партію і час виробництва. Однак навіть якщо дані про термін використання на упаковці не відображені, за замовчуванням підгузники придатні не більше 3 років з дати виробництва – це актуально для європейських і американських брендів.
Японські виробники віддають перевагу іншій стратегії контролю якості: вони не вказують на пачці термін придатності товару, а замість цього кожні два роки запускають оновлену серію і розробляють оригінальний дизайн упаковки, щоб покупець міг орієнтуватися. Таким чином, нерозкриті пачки японських гігієнічний засобів можна зберігати до двох років.
Термін придатності відкритої упаковки ще менше – не більше півроку.
Як працюють багаторазові підгузки?
Багаторазові памперси для малюків є регульованими за розміром трусиками з непромокаючого і дихаючого зовнішнього шару з вкладкою, що вбирає вологу.
Для верхнього шару використовуються як натуральні, так і штучні тканини: бамбук, бавовна, різні види поліестеру. Оскільки самі по собі ці тканини не затримують вологу, поверхню багаторазових підгузків покривають шаром ламінації PUL (Polyurethane laminated fabric) або TPU (Thermoplastic Polyurethane). Перший варіант передбачає використання інертних хімічних речовин, завдяки яким підгузок не розтягується, не дає усадки і швидко сохне після прання. Другий – ламінацією за допомогою високих температур, без використання хімії, після чого виходить м'який і гнучкий біорозкладаний екологічний матеріал. Обидва способи обробки дозволяють отримати вироби, безпечні для малюків і новонароджених, однак батькам варто вирішити для себе, який з варіантів вони вважатимуть більш прийнятним.
Внутрішній шар багаторазового підгузку (в залежності від моделі, це може бути кишенька для вкладиша або просто підкладка) можна підібрати по сезону:
- для літніх використовується м'яка сіточка, яка дозволяє повітрю циркулювати вільніше, проте сама по собі сіточка не сприяє утриманню вологи, тому у випадках, коли вкладиш не встиг все увібрати, малюк може відчувати себе некомфортно;
- для зимових – мікрофібра, мікрофліс тонкої вичинки і бамбуковий вугільний фліс.
Плюси і мінуси багаторазових гігієнічних виробів?
До аргументів на користь багаторазових підгузків мами відносять:
- екологічність і простоту утилізації;
- економічну вигоду в порівнянні з одноразовими виробами;
- легше і швидке привчання до горщика;
- зручність для дитини – мокрий памперс значно менше заважає малюкові ходити;
- гіпоалергенність – носіння багаторазових моделей лікарі рекомендують діткам, схильним до різних шкірних захворювань: кропивниці, пелюшкового дерматиту і т.д.
Мінуси за відгуками батьків:
- кількість додаткового прання;
- вкладка і памперс розраховані на один раз, після кожної «порції» кількаразовий підгузок необхідно змінити;
- часто немовляті зручніше лежати або повзати в такій білизні, а не ходити;
- не всі підкладки однаково добре вбирають вологу, деякі тканини легко віддають її назад при контакті з тілом;
- розмір не завжди зручно регулювати кнопками, в таких випадках доводиться купувати абсорбуючу білизну іншого розміру, а це істотно знижує економію.
Чим шкідливі підгузки?
Дослідження показують, що при правильному використанні продукція перевірених виробників безпечна для здоров'я дітей. Однак не виключені індивідуальні реакції малюків на товари різних брендів. Серія, яка підійшла одній дитині, зовсім необов'язково підійде для іншої, тому батькам нерідко доводиться змінити кілька марок перед тим, як знайти «свою».
Отже, які ж проблеми можуть виникнути при використанні дитячих одноразових засобів гігієни:
Проблема | Прояви | Рішення |
Непереносимість матеріалів певних виробників | Алергія, попрілості, прищики, пелюшковий дерматит, кропив'янка | Зміна марки підгузка |
Неправильно підібраний розмір | Натертості на ніжках і животі | Не «доношувати» розмір до верхньої межі по вазі, особливо це стосується великих і / або рослих діток. Наприклад, якщо ви користувалися розміром 3-5 кг, а наступний розмір в лінійці 4-8 кг, потрібно переходити на нього як тільки дитина наблизиться до нижньої межі нового розміру |
Невідомий повний склад | Багато виробників вказують тільки склад бальзаму-просочення, а не склад всього виробу | Користуватися тільки перевіреними брендами |
Використання в неприпустимих умовах | Алергічні реакції і більш серйозні наслідки | Віддавати перевагу еко-продукції, багаторазовим памперсам або білизни з відомим складом |
Повітропроникність | Проникність заводських підгузків гірше, ніж марля, складена в 12 шарів, тобто вони погано «дихають» | Не рекомендується використання памперсів при розладі шлунку або підвищеній температурі. Не можна користуватися підгузками при циститі |
В Інтернет-магазині Kasta представлений великий вибір дитячих підгузок. Тут ви зможете легко знайти все необхідне за популярним для майбутніх мам питанням сумка в пологовий будинок список.