Як відмити сітку на кросівках?
Ідеально чисті, красиві, білі кросівки з сіточкою - основа сучасного образу в будь-яку пору року. На жаль, світлі моделі спортивного взуття потребують особливого догляду - кілька прогулянок у дощову погоду, по брудному асфальту, і кросівки втрачають свій первісний колір.
Білі кросівки з сіточкою перетворюються на брудно-сірі, щойно стикаються з брудом або піском, а вентиляційна сіточка забивається і втрачає свій первісний колір. Зазвичай сітчасті вставки бувають на текстильних кросівках, які допустимо прати як вручну, так і в машинці. Однак постійне прання і неправильна сушка призводять до зменшення терміну носіння улюбленого взуття. Щоб білі кросівки в сіточку виглядали «як нові», слід дотримуватися таких правил чищення та догляду:
- Перед чисткою білих кросівок із сіточкою видаліть щіткою, губкою або серветкою весь бруд із поверхні та підошви;
- Розшнуруйте взуття - шнурки перуться і, тим більше, відбілюються окремо;
- Дотримуйтеся інструкцій з прання кросівок у машинці, які вказує виробник: періть у воді не вище 30 градусів, у спеціальному мішку для прання взуття, використовуючи шампунь для спортивного взуття;
- Щоб полегшити процес чищення, можна вставити в них спеціальні розпірки (підійде і звичайний папір, який потрібно помістити всередину);
- Під час чистки сітки вручну за допомогою спеціальних засобів для взуття, використовуйте щіточку з м'якою щетиною або звичайну губку для миття посуду, не забудьте також вдягнути латексні або нітрилові рукавички, щоб захистити шкіру рук від впливу мийних компонентів пінки або шампуню для взуття.
Як почистити сіточку на кросівках вручну
Почистити сітку кросівок можна за допомогою пінки-очищувача для текстильного та шкіряного взуття. Пінка наноситься на щітку або безпосередньо на забруднену область, після чого м'якими круговими рухами пройтися по сітці. Особливу увагу рекомендується приділяти найбільш забрудненим ділянкам і зоні стику між підошвою і сіточкою.
Слідкуйте за тим, щоб щетина щітки не була жорсткою, інакше вона може пошкодити і навіть порвати тканинну сіточку. Найкраще підійдуть взуттєві щітки з м'яким ворсом або штучною щетиною, або ж силіконові щітки для взуття. Зручно також користуватися щіточкою з дозатором для мийного засобу - вони підійдуть, якщо ви використовуєте спеціальний засіб для білого спортивного взуття, рідкий засіб для чищення кросівок або ж свій звичний засіб для миття посуду.
Якщо забруднення виявилося занадто стійким (наприклад, плями від трави, шовковиці або іржі) і з першого разу відчистити сіточку кросівок не вдалося, можна спробувати на ній відповідний засіб для виведення плям, оскільки його активні компоненти розраховані на те, щоб впоратися з конкретним видом плям.
Після того як кросівки будуть очищені, видаліть залишки піни або засобу ганчірочкою з мікрофібри і нанесіть водовідштовхувальний спрей - він створить додатковий захисний бар'єр від бруду і навіть пилу.
У цьому відео розповідається про доступний спосіб чищення білих кросівок. Втім, за допомогою цього методу можна доглядати за туфлями і кросівками будь-якого кольору.
Чи допоможе прання відмити сітку на кросівках чи це зіпсує взуття?
Більшість моделей текстильних кросівок з вентиляційною сіткою добре переносять прання. Якщо немає бажання виконувати процедуру вручну, варто спробувати відмити кросівки у пральній машинці. Особливості такого варіанта:
- використовувати делікатний режим або “Синтетика”;
- температура води повинна бути 30 градусів, не більше;
- кросівки краще поміщати у спеціальний мішечок;
- за відсутності чохла взуття допускається прати разом із нелиняючими речами;
- щоб уникнути деформації, варто відключати режим віджиму та сушіння;
- відмовитися від агресивних відбілювачів і занадто великої кількості засобу для чищення.
Оскільки тканинні кросівки добре вбирають мильну воду, а віджимати їх не рекомендується, особливу увагу варто приділити полосканню.
Якщо забруднення сильне, то правильніше замочити кросівки в миючому розчині на 20-30 хвилин і потім помістити в машинку. Довше замочувати кросівки не рекомендується, оскільки тривале перебування у воді може вплинути на клеєні елементи.
Як правило, сучасні різнокольорові моделі з білими вставками не линяють, проте можливі винятки, тому такі кроси бажано все-таки чистити або прати вручну.
Сушіння кросівок з сіточкою після чищення
Текстильні кросівки сохнуть досить швидко. Щоб не зіпсувати взуття, варто вибирати провітрюване місце кімнатної температури. Від використання фена краще відмовитися - великий ризик зіпсувати взуття. Також не рекомендується ставити пару до батареї та до інших джерел тепла. Можна покласти всередину паперові рушники - вони вберуть зайву воду і не дадуть кросівкам деформуватися в процесі сушіння.