Перець чилі широко використовується в кулінарії. При тепловій обробці Він не втрачає корисних Властивостей і смакових якостей. Незважаючи на ті, що він має пекучий гостроту, він добре поєднується з багатьма продуктами та інгредієнтами. Його Використовують у свіжому, сухому і молотом вигляді, а також у спиртових настоянки або витяжка.
Мелений перець в більшості випадку застосовується приготування соусів і салатів, його додаються в кефір, кисле молоко, маринади і до страв з М'ясо, ще Їм посипають страви з рису або яєць.
Свіжий чилі перець кладуть у перші страви під час варіння, також використовують для приготування картопляного пюре (в цьому випадку додаються шкір часник, коріандр, чебрець, лавровий лист і Базилік).
Сушений чилі і патенти замочувати в гарячій воді за півгодини до використання.
При цьому сама жарко частина перцю - це внутрішні пластини і насіння. Їх зазвичай не використовують. У тому випадки, якщо ці складові потрапили в шлунок, не рекомендується пити воду, може допомогти йогурт або сир - саме вони заглушають пекучість чилі. Також ефективним виявляв відварну картоплю, рис і свіжий хліб. При приготування страв з використанням цього перцю не рекомендується торкатися руками до очей, носа або рота, оскільки при попаданні на ці ділянки, він викликає Гострий біль.
Перець чилі буває декількох кольорів: червоного, зеленого, білого, помаранчевого і чорного. Найпоширенишим з них є червоний. Він використовується в різних салатах, соусах, першіння і других страв, маринадах і десертах (наприклад, індійському шоколаді).