Куркума належить до сімейства імбирних і серед інших прянощів рослинного походження їй важко залишатись непоміченою, адже її видає характерний золотистий колір, який забарвлює інші продукти. Зі всієї рослини використовується лише корінь. Його спочатку висушують, а потім перемелюють, перетворюючи в потужний цілющий засіб, адже користь куркуми просто надзвичайна. З’явилась пряність вперше в Індії, де її використовували в якості барвнику, проте зараз вона знайшла застосування в кулінарії та медицині.
Хімічний склад пряності багатий на вітаміни С, В1, В2 та В3, йод, кальцій, залізо і фосфор. Куркумин, який містить корінь куркуми, здатен пригнічувати ріст та запобігати утворенню злоякісних клітин. Її здавна використовували в Аюрведі для очищення крові, а сучасна медицина підтвердила доцільність подібного використання наявністю властивостей, схожих на натуральні антибіотики.
Барвник, прянощі та ліки в одній спеції зробили цю спецію незамінною в багатьох кухнях. Це обов’язкова складова індійського, японського та інших варіантів карі, проте застосування куркуми в кулінарії не обмежується цим, її додають до:
рису;
бульйонів;
супів;
рибних та м’ясних страв;
омлетів;
страв з яєць;
масла;
соусів.
Цей чудовий харчовий барвник — справжня знахідка для кондитерів, адже вона не лише забарвлює страви в приємний жовтий колір, а й дозволяє збільшити термін зберігання.
До того ж застосування куркуми під час приготування страв зумовлено величезною користю приправи. Вона підсилює секрецію жовчі та допомагає нормалізувати травлення, надзвичайно ефективна для профілактики та лікування втрати апетиту, дискомфорту в шлунку, підвищеного метеоризму, здуття живота, нудоти та безлічі інших проблем травної системи.
Країна-виробник: Індія.