Часті запитання про чоловічі ділові костюми
❓ Як вибрати чоловічий костюм?
Вибирати чоловічий костюм потрібно точно за розміром або ж замовити його пошиття в ательє. Якщо чекати пошиття часу та бажання немає, тоді потрібно віддати перевагу відомому бренду.
Існує ряд критеріїв, за якими можна вибрати для себе ідеальний костюм і про це піде мова нижче.
Перед тим, як почати вибирати та приміряти костюм, потрібно врахувати:
- зріст і вагу;
- особливості фігури – переваги та недоліки;
- місце та захід, куди належить його вдягати;
- фасон і колір.
Перш за все, хороший костюм має бути з якісного матеріалу й підібраний точно за розміром!
Підбираємо піджак
Щоб піджак не просто правильно сів по фігурі, а добре підкреслив її, потрібно враховувати такі нюанси:
- Лацкани повинні прилягати до тіла щільно, а плічки розміщуватися по плечах.
- Рукав доходить до зовнішньої кісточки зап'ястя.
- Середній (або єдиний) ґудзик повинен знаходитися рівно в області пупка.
- Шліца закінчує ліктьовий шов.
Піджак повинен приховувати сідниці, але не дуже обтягувати тіло. Також потрібно приміряти піджак в застібнутому вигляді, хоч і прийнято носити з нижнім розстібнутим ґудзиком.
Підбираємо брюки
Класичні брюки мають трохи вільну посадку на стегнах. При цьому кишені повинні щільно прилягати до тіла та не зморщуватися. Ширина штанини повинна мати невелике звуження до краю. Виняток становлять лише моделі брюк із завуженими штанинами.
Щоб правильно визначити довжину штанин, потрібно взути черевики або туфлі, з якими планується носити костюм. Довжина штанини повинна доходити до каблука, але не закривати його!
Нюанси вибору костюму
Колір, матеріал і форма костюму вибирається відносно встановленого дрес-коду. Якщо такого обмеження немає, можна покладатися на власний смак або поради стилістів. Універсальними вважаються вироби однобортні, з двома шліцами, чорного, темно-сірого або темно-синього кольорів.
Формальнішими прийнято вважати костюми двобортні, з однією шлицею. Носити їх прийнято завжди застібнутими на всі функціональні ґудзики.
Також потрібно відзначити, що ідеальними костюмами будуть ті, у складі матеріалу яких є «всього потроху» – бавовна, льон і тонка вовна. Якщо присутня синтетика – це навіть краще, костюм довше зберігатиме свою форму та новизну.
Найдорожчі вироби – з підкладкою з шовку, доступніші – з ацетату або віскози.
❓ Які фасони чоловічих костюмів бувають?
Розрізняють три основні фасони чоловічих костюмів – англійський, американський та італійський. Кожен з них щонайкраще сідає на певні типи чоловічої фігури, пасує до певної події та місця.
Перш за все потрібно зазначити, що не дивлячись на фасони, костюм завжди має бути вироблений з високоякісного комбінованого матеріалу, бути однотонним та вибраним точно за розміром з урахуванням всіх особливостей фігури.
Отже, основні фасони чоловічих костюмів:
- Англійський. Зазвичай вироби манірні, стримані, презентабельні та дуже добротні. Особливі характеристики – не підведені, злегка похилі плечі, тонкі лацкани з вирізами або без них. Піджак прикриває сідниці, завжди з двома шлицями, талія помітно завужена. Застібка у вигляді ґудзиків можуть бути однобортними або двобортними, присутня нагрудна кишенька. Брюки мають високу посадку, що злегка облягають в області стегон. Колірна гама темна та стримана – коричневий, чорний, сірий кольори. Інколи присутній візерунок у вигляді смужки, клітинки, світлих вкраплень, але завжди ледве помітний.
- Американський. Це костюми з дорогих матеріалів, показні, комфортні та вільного крою. Плечі піджаку майже завжди без підкладок, але плечова зона при цьому добре окреслена, тим самим додає стрункості та ставності. Лацкани тонкі, бувають з вирізами чи без них. Талія завжди пряма, як і шви, спрямовані строго донизу. Довжина піджака має бути до середини стегна. Шлиця всього одна, тому такі костюми більше пасуватимуть високим струнким чоловікам. Брюки прямого крою з середньою або високою посадкою. Колірна гама в чорному, синьому, сірому відтінках.
- Італійський. Красиві костюми, з шиком і лиском, елегантні, з фактурних матеріалів високої якості. Вироби зазвичай легкі, тому ідеальні для теплої весняної чи літньої погоди. Плечі піджаку завжди підведені, тому додають зросту й роблять статуру виразнішою та ширшою. Також присутні широкі лацкани, бувають моделі з вирізами та без. Талія трохи завужена, але за рахунок укороченого піджаку відсутні шлиці. Брюки прямого або завуженого крою, із стандартною або низькою посадкою. Колірна гама костюмів всіляка.
Англійський та американський фасони костюмів слід носити зі шкарпетками та туфлями, сорочками. Італійський костюм цілком можна вдягати з футболками, лоферами, топсайдерами та навіть еспадрильями на босу ногу.
❓ Костюми яких кольорів завжди в моді?
Ніколи не вийдуть з моди костюми чорного, синього та сірого кольору. Все тому, що відтінки можна сміливо назвати універсальними, а також тому, що в класичному фірмовому взутті ці кольори заздалегідь передбачені для створення гарного образу.
Костюми служать найкращим одягом для чоловіків на будь-яке торжество в місце, де передбачений дрес-код, де потрібно виглядати респектабельно, стильно. Також слід пам'ятати, що до модного костюму слід ретельно підбирати колір сорочки.
Чорний костюм – практична класика
Складно знайти колір яскравіший та більш фоновий, аніж чорний. Він підійде для ділових зустрічей, світських заходів, до того ж чудово виглядає як в житті, так і на фото. Можна назвати як мінімум 5 причин купити завжди модний чорний костюм:
- Він поєднується з усіма відтінками сорочок!
- Чорний колір робить фігуру стрункішою, зріст вищим.
- Відтінок завжди виглядає свіжо й презентабельно.
- До чорного костюму можна підібрати практично будь-який фасон чорних туфель.
- Універсальний чорний колір має більш ніж 100 відтінків матеріалу, з якого зазвичай шиють чоловічі костюми, тому підібрати свій підтон вже точно вийде!
Чорний чоловічий костюм вважається найпривабливішим для прекрасної половини людства, особливо в ансамблі з білою сорочкою!
Синій костюм – молодість, елегантність, шик
Зазвичай в синьому кольорі шиють костюми в американському та італійському фасонах. Вони досить вільного крою, чудово сидять по фігурі.
Найпопулярніші відтінки синього:
- класичний;
- чорнильний;
- королівський;
- кобальтовий;
- морський.
З ними щонайкраще поєднуються сорочки білого, блакитного, бузкового кольорів. Синій костюм буде доречним для святкувань весіль, ювілеїв, пишних торжеств, пам'ятних заходів. Ідеальний колір для вдягання влітку та навесні.
Сірий костюм – універсальне вбрання для будь-якого випадку в житті
Костюм сірого кольору – безпрограшний варіант, який ніколи не вийде з моди! Він дуже практичний, універсальний, додає іміджу діловий вигляд.
Сірий відтінок може служити фоном для абсолютно різних відтінків сорочок. Головне, вибирати бліді або відверто насичені відтінки без узорів і принтів.
Сірий костюм може бути зовсім світлого попелястого відтінку або графітового, але завжди буде доречним як в будні, так і на важливій діловій або романтичній зустрічі.
❓ Як повинен сидіти чоловічий костюм?
Костюм – незмінна класика чоловічого гардеробу. Саме він здатен показати статусність мужчини в суспільстві, вказати на його відчуття смаку, додати образу елегантності та вишуканості. Проте, аби дійсно виглядати вишукано й справляти враження на оточуючих, недостатньо придбати гарний костюм. Він повинен ще й гарно сісти по вашій фігурі.
Оцінити, наскільки вдала посадка речі, можна за допомогою таких критеріїв:
- Плечі. На що потрібно звернути увагу в першу чергу, так це на розташування плечових швів. Вони повинні закінчуватись у точці, де закінчуються ваші плечі. В районі закінчення шву не мусить бути вигинів та виїмок.
- Довжина рукавів. Рукав має закінчуватись на лінії зап'ястя, на відміну від светрів та кофт він не повинен повністю закривати кисть руки. Допустимо, аби сорочка виглядала з-під рукавів піджаку, прийнятною довжиною є 1-2 сантиметри.
- Комір. Комір піджаку має щільно прилягати до коміра сорочки, не створюючи вільного простору між ними. Сорочка, в свою чергу, повинна прилягати до шиї. При повороті голови не повинно виникати дискомфорту, відчуття тісноти.
- Гудзики. Іноді при застібанні піджака можна помітити стягнення у формі літери Х. Це свідчить про те, що виріб замалий. Зауважте, костюм прийнято носити, не застібаючи на останній гудзк.
- Спина. Задня частина піджаку має прилягати до лопаток та бути більш вільною в області попереку.
- Брюки. Головним мірилом вдалої посадки брюк є їх ідеальна усадка по формі сідниць. Сама штанина може бути більш вільною або ж облягаючою, в залежності від фасону моделі. Під час ходи на брюках не повинні утворюватись складки і зморшки.
Крім основних ознак, за якими можна визначити ідеальний для вас варіант, є й інші, на яких теж варто зробити акцент.
Як обрати підходящий костюм
Звичайно ж, у першу чергу зверніть увагу на розмір костюму. Звіртесь з розмірною таблицею, аби перевірити, чи дійсно зазначений розмір відповідає вашим параметрам тіла. Зняти мірки стегон, талії, грудей бажано безпосередньо перед покупкою.
Костюми зазвичай мають додаткове маркування, що вказує на зріст, для якого вони призначені. Зорієнтуватись допоможуть такі примітки: XL, що відповідає зросту від 190 см, L – 180-190 см, R – 175-180 см, C – 170-175 см. Іноді також в таблицях розмірів вказують зріст у сантиметрах, а позначення відсутні.
У нашому інтернет-магазині ви знайдете костюм до смаку, що ідеально сяде на вашій фігурі. Аби прискорити процес пошуку, скористайтесь сортувальною функцією, відмітивши бажаний розмір для фільтрування товарів.
❓ З яких матеріалів роблять якісні костюми?
Для створення костюмів використовують найрізноманітніші матеріали, але якщо говорити про найбільш затребувані, то можна виділити поліестер, віскозу, вовну, льон, бавовну, трикотаж, шовк. Враховувати даний фактор дуже важливо, адже він безпосередньо впливає на ціну, а також на те, як саме така річ буде носитися.
Матеріал, який зустрічається найчастіше при виробництві костюмів – це поліестер. Пояснюється це його структурою, яка дуже практична, приємна на дотик. Завдяки цьому костюми з поліестеру виходять елегантні, недорогі.
Ще одним дуже популярним матеріалом є вовна. Саме з неї виходять найбільш міцні і щільні костюми. Вони ідеально підходять для того, щоб носити їх у зимовий період. Використання вовни дозволяє отримати якісні та практичні костюми, які добре сидять по фігурі та зберігають свою практичність.
Досить часто доводиться стикатися з тим, що до складу, крім вовни, входить і віскоза. Вона дозволяє зробити костюм більш гладким, блискучим, вишуканим. Тобто виходять теплі та при цьому досить стильні моделі.
Якщо говорити про особливості інших тканин, то виділимо:
- Бавовна. З неї виробляють легкі костюми. Зазвичай вони приємні на дотик і досить добре підходять для того, щоб носити їх влітку. Щоправда, такі костюми зазвичай швидко мнуться і виглядають не так привабливо.
- Шовк. З нього виходять вишукані і досить незвичайні моделі. Разом з тим шовк також досить складний в плані догляду. Саме тому його вибір – досить ризиковане рішення.
- Льон. З нього виходять міцні костюми, які добре підходять для того, щоб ви могли носити їх кожного дня. Вони виглядають не дуже урочисто.
- Трикотаж. Даний матеріал можна назвати вдалим вибором для тих, хто хоче купити недорогий костюм. Моделі з трикотажу також стануть хорошим вибором для того, щоб носити їх щоденно.
Це далеко не повний перелік матеріалів, які можуть бути використані для створення костюмів. Але коли ви вибираєте потрібну модель, потрібно обов'язково враховувати особливість тканини. Купити кращі моделі від світових виробників легко в інтернет-магазині Kasta.
❓ Як підібрати сорочку під костюм?
Існує всього декілька популярних кольорів чоловічих костюмів і до них пасують певні відтінки сорочок. Підбирати вдалі варіанти слід, відштовхуючись від основних параметрів – кольорового типу зовнішності, теплої або холодної гами кольорів, сезону року, місця, куди буде надіто вбрання.
Отже, кращі поєднання кольорів костюму з сорочками:
Чорний. Це універсальний колір, що поєднується з усіма відтінками палітри. Лише варто пам'ятати, що кожен відтінок додаватиме образу певний настрій. Для ділових зустрічей та співбесід краще вибирати сорочки білого, молочного, блідо-блакитного кольорів. Для романтичних побачень, торжеств, святкувань підійде білий колір сорочки або блідо-рожевий. Чорний костюм не рекомендують носити з сорочками темного або насиченого кольору – це зробить образ похмурим.
Синій. Якщо костюм темного кольору (чорнильний, кобальтовий, класичний), до нього можна вибирати сорочки блідо-бузкового або блідо-блакитного відтінків, а також інших варіантів в холодній палітрі. У деяких випадках доречні вироби з дрібним геометричним принтом, особливо якщо «прив'язати» їх до інших аксесуарів. Синій костюм не можна поєднувати з сорочками, відтінком темнішими за нього або в тон.
Сірий. Як і чорний, сірий костюм є універсальним, тому з ним можна носити практично всі сорочки. Особливо добре з сірим кольором костюму поєднуватимуться сорочки білого, блідо-сірого, солом'яного, молочного, ванільного, блідо-рожевого відтінків. Слід пам'ятати, що як аксесуари у такому разі потрібно вибирати чорні вироби (ремінь, галстук, туфлі). Сірий костюм можна носити з чорною сорочкою.
Коричневий. Цей колір костюму можна назвати складним й примхливим, оскільки краще за все він поєднується з родинними кольорами – коричним, рудим, блідо-помаранчевим, персиковим, кораловим, шоколадним, коньячним, а також палітрою з жовтих відтінків різної тональності. Не рекомендується носити сорочку точно в колір до костюму! Слід зазначити, що з темно-коричневим костюмом можна носити сорочки бордового, червоного, коралового кольорів. Щоправда, образ буде трохи піжонським та занадто яскравим.
Костюми яскравих відтінків, з принтами краще носити зі світлими однотонними сорочками. У деяких випадках можна віддавати перевагу виробам з блідим візерунком, кольоровими вставками коміра чи манжет відтінку, близького до костюму.
❓ Які бренди роблять стильні чоловічі костюми?
Стильний чоловічий костюм – візитна картка ділової людини, тому до вибору завжди ставляться серйозно. Правильне вбрання повинно привабливо виглядати, залишатися практичним і зберігати форму. Популярні бренди виготовляють костюми з натуральних тканин, які дозволяють шкірі "дихати" та відчувати комфорт в будь-якій ситуації.
Вибрати діловий костюм для чоловіка, який дозволить продемонструвати почуття стилю, можна від наступних відомих брендів:
- Міа-стиль, Arber, VD One, Gentle Man. Українські дизайнери пропонують величезний асортимент чоловічих костюмів на кожен день і для особливих випадків. Колірна палітра одягу різноманітна, тому можна вибирати й класичні кольори (чорний, темно-синій), й сучасні трендові (блакитний, сірий, білий). Основною перевагою покупки костюму від вітчизняного виробника полягає в доступній вартості від 470 гривень.
- Bocodo, NAVI, Roberto Bartoloni, Aspen & Court. Італійські бренди завжди займали перші місця в рейтингу виробників стильного чоловічого одягу. Ділові костюми на кожен день виготовляються з тканин з різноманітними візерунками (перець з сіллю, клітина, меланж, смуги, геометрія і т.д.). Однотонні класичні моделі для урочистих випадків в модельному ряді також присутні. Для виготовлення костюмів використовують якісні матеріали, які не вимагають особливого догляду.
- Franco Riveiro, Alejandro Moreno, Federico Cavallini, Daniel Perry та інші. Стильні костюми від відомих брендів виготовляються з міцних матеріалів (шерсть, віскоза, поліестер), які можуть похвалитися особливою зручністю в повсякденному житті. Однобортні костюми та костюми-трійки підходять для урочистих та офіційних заходів.
Відомі бренди поповнюють свої колекції чоловічих костюмів для того, щоб одяг відповідав нагоді та стилю. Класичні темно-сині, сірі та чорні кольори – універсальні, тому дозволяють підкреслити високий статус і впевненість в собі. Якщо хочете додати до гардеробу стильні та доступні речі, радимо переглянути сайт Шейн, де представлений великий вибір костюмів та іншого модного одягу.
Блакитний, білий або світло-сірий костюм буде стильно виглядати в робочій обстановці, але для офіційних заходів не підходить. Також урізноманітнити повсякденний діловий стиль можна за допомогою моделей з різноманітними візерунками. Смуги, геометрія, меланж та інші дозволяють приховати недоліки фігури.
Однобортні чоловічі костюми залишаються популярними завдяки особливому комфорту. Відомі бренди пропонують величезну різноманітність моделей для зручності в повсякденному житті.
❓ Що таке костюм-трійка?
Костюм-трійка – це чоловічий костюм, що складається з трьох деталей: піджаку, відкритого або закритого жилету та брюк. Розрізняють кілька основних фасонів «трійок» – американський, французький, італійський, англійський та інші. Кожен з них має відмінні характеристики та краще всього сідає на ту або іншу чоловічу фігуру.
Англійський фасон
Костюм однобортний, з матового однотонного матеріалу чорного, сірого або коричневого кольору. Жилет зазвичай має 2-3 ґудзики, відкритого крою (з відкритою спиною). Він чудово сідає як на струнких, так і на чоловіках із зайвою вагою. При носці жилет має бути застібнутий на всі ґудзики, а піджак лише на верхні – нижня завжди розстібнута.
Практично всі англійські костюми-трійки мають завужений крій, підплічники. Так силует стає більш витягнутим, статним, строгим.
Американський фасон
Вироби вільного або прямого крою, дуже комфортні в носці та не сковують руху. Для виробництва вибираються матеріали середньої щільності, м'які, добре облягаючі. Американський піджак з однією шлицею й без підплічників.
Брюки завжди з високою посадкою, добре сидять на поясі, але кишені щільно прилягають до тіла, штанини вільні. Колірна гама костюмів дуже різноманітна та більшість моделей створені з однотонного матового матеріалу.
Італійський фасон
Костюми-трійки «по-італійськи» – це вишукані, витончені вироби з блискучих на вигинах матеріалу. Злегка вільні, з рівною злегка підведеною лінією плечей. Йдуть як струнким особам, так і чоловікам із зайвою вагою.
Піджаки завжди прямого крою, без шлиць, до середини стегна або трохи нижче. Італійський костюми-трійки потрібно носити з сорочками світлих родинних відтінків костюму.
Французький фасон
Це ідеальний фасон костюму-трійки для невисоких чоловіків, адже виріб створює потрібний візуальний ефект за рахунок особливих характеристик:
- Укорочений піджак, що ледве прикриває сідниці.
- Брюки добре підкреслюють стегна.
- Піджак злегка приталений.
Французька «трійка» буде доречною для романтичних побачень, неформальних зустрічей, важливих торжеств без встановленого дрес-коду.
Європейський фасон
Костюм-трійка в європейському стилі має подовжений піджак, прямий крій. Тому краще всього сідає по фігурі високих, навіть злегка худорлявих чоловіків. Колірна гамма виробів консервативна – з коричневих, сірих, чорних відтінків у різній тональності.
Європейська «трійка» підійде для повсякденного носіння, ділових зустрічей.
❓ Як вибрати туфлі під костюм?
Щоб туфлі ідеально поєднувалися з костюмом, потрібно вибирати їх темнішими за колір одягу та, звісно, виключно з натуральних якісних матеріалів. Взуття повинно бути витримане в стилі костюму! Отже, якщо костюм в діловому або класичному стилі – туфлі теж мають бути відповідними.
Потрібно пам'ятати, що якщо матеріал піджаку та брюк матовий – ідеальною парою буде замшеве взуття, якщо костюм з блиском на вигинах – можна віддавати перевагу гладкій або лакованій шкірі.
Чорний костюм, не дивлячись на свою універсальність, добре поєднується лише з чорними туфлями! Це правило непорушно для будь-якого фасону. При цьому потрібно купувати лише брендове взуття, дороге та якісне.
Вдалі поєднання відтінків костюмів з взуттям:
- Костюм синього кольору рекомендується носити з туфлями чорного кольору або дуже темного синього (мінімум на 2-4 тони темнішими за відтінок матеріалу костюму). При цьому слід враховувати загальну палітру образу. Якщо з синім костюмом планується надіти блідо-голубу сорочку, то краще віддати перевагу чорним туфлям, щоб не зробити лук таким, що обтяжує єдиним кольором.
- Сірий. Костюми темного відтінку (графітового, чорно-сірого, темного попелястого) краще носити з чорними туфлями, щоб вони були не менш ніж на 1-2 тони темнішими. Костюми середньо-сірого кольору – попелястого, сіро-оливкового, «запорошеного пилом» можна носити з взуттям в тон із замші або нубука, чи інших матеріалів з матовою поверхнею. Якщо костюм світлого сірого відтінку – знову ж підійдуть лише чорні вироби.
- Коричневий костюм примхливий, а тому поєднувати його можна лише з коричневими туфлями хоч би мінімум на тон або два темніше. Якщо ж туфлі світліші – потрібно підібрати їх відтінок до сорочки, краватки, головного убору або інших аксесуарів образу.
- Костюми яскравих відтінків можна носити з туфлями класичних відтінків, підбираючи їх відносно теплої або холодної палітри. Лише потрібно бути готовим до того, що look буде зухвалим, перенасиченим відтінками, а тому варто відмовитися від декоративних яскравих елементів та аксесуарів.
Деякі монохромні образи з костюмами передбачають підбір взуття в тон. Але навіть в цьому випадку краще віддати перевагу контрастному кольору. Це допоможе правильно розставити акценти, додати стилю родзинку.
Також слід пам'ятати, що до білого костюму підійдуть чорні або коричного кольору туфлі, червоному – темні коричневі або темно-сірі.
❓ Скільки костюмів має бути у ділового чоловіка?
Діловому чоловікові потрібно мати мінімум три костюми – повсякденний, урочистий та для особливих випадків. Бажано придбати до кожного по парі туфель, відповідні кольори сорочок.
Отже, костюми потрібно вибирати відомих брендів і точно за розміром! Краще віддавати перевагу американському або англійському фасонам, з двома шлицями та лацканами. У таких виробах буде комфортно, рухи вільні. Залишилося розібратися з правильним поєднанням відтінків і матеріалів.
Кращі варіанти костюмів та образів:
- Повсякденний. Ідеальний повсякденний костюм сірого кольору – попелястого, графітового, сіро-оливкового, сіро-чорного. Він універсальний, буде доречним для денних зустрічей та заходів, офісу або поїздки. До повсякденного сірого кольору костюму потрібно підібрати чорні або темно-сірі туфлі, головне, щоб вони були темніші за відтінок костюму. Сірий колір чудово поєднується практично з усіма відтінками сорочок. У виробах пастельного відтінку володар костюму буде мати свіжий, елегантний вигляд. Якщо сорочка темного насиченого кольору – образ вийде цікавим, діловим і досить стриманим.
- Урочистий. Краще віддавати перевагу костюмам синього кольору – класичного, кобальтового, чорнильного. Вони помірно яскраві та фонові, добре сідають на чоловіках щільної статури чи худорлявого. Поєднувати синій костюм краще за все з сорочками блідого синього або бузкового кольорів, а також чорними туфлями. До урочистого костюму потрібно підібрати краватку, а також інші елементи гардеробу для створення завершеного привабливого образу.
- Особливий. Цей костюм вдягатиметься рідко, але він повинен справляти приголомшливе враження. Тому краще вибрати чорний костюм, до нього придбати фірмові туфлі з натуральної гладкої шкіри. Існує з десяток відтінків чорного кольору різної насиченості – торф'яний, смоляний, онікс, синьо-чорний, лакричний. З будь-яким з них ідеально буде виглядати сорочка білого кольору або блідо-сіра. Насправді чорний поєднується практично з усіма відтінками, але кожен з них додаватиме образу особливий настрій.
Рекомендується придбати пару повсякденних костюмів, щоб мати можливість чергувати їх і комбінувати з різними сорочками, складаючи кожного разу новий та неповторний look. Також для базового гардеробу краще не вибирати костюм коричневого, бежевого, білого або блакитного відтінків.