triangle

Наш Формат


    Що спільного в думках Будди та Паскаля? Чому Ісуса сприйняли за революціонера і розіп’яли? Чому мусульмани готові збройно мститися за насмішки над Мухаммадом? Чи правда, що релігія померла? Це тільки кілька питань, які розкриває Річард Голловей. Він висвітлює історію релігії з прискіпливістю дослідника, гумором стендапера й уважністю людини, яка бачить красу, схожість та унікальність у кожному віруванні. Щоб розгледіти спільне й відмінне в індуїзмі, буддизмі й джайнізмі, вам не доведеться читати священні тексти. Щоб розуміти віхи християнства, не обов’язково читати Новий Завіт й історію церковних розколів. Достатньо цієї книжки, де все найважливіше й найцікавіше зібрано під однією палітуркою. Річард Голловей переказує всю історію релігії — від зорі релігійних вірувань до ХХІ століття.

    Ця книга - дебют американського письменника Джеймі Голмза, який одразу здобув популярність серед читачів. «Нонсенс: осягнути і перемогти» - неперевершена суміш психології, історії та відмінного почуття гумору. Тематика книги Психологія, нон-фікшн, селф-мейд література, історія, поведінкова економіка, суспільство. Про книгу Що відбувається, коли ми стикаємося з чимось невідомим та суперечливим? Чому прагнемо за будь-яких умов уникнути плутанини і знайти однозначну відповідь? У книзі Джеймі Голмза по-новому осмислено роль неоднозначності в нашому житті, розглянуто, як різні обставини посилюють нашу потребу в завершеності. Автор пояснює, як ми осягаємо світ, переживаємо напружені життєві колізії і як це впливає на наші рішення. У ситуаціях, які кидають нам виклик, неоднозначність може допомогти нам розвинути в собі винахідливість і досягти успіху. Для кого книга Для якнайширшого кола читачів, усіх, хто цікавиться психологією й поведінковою економікою, для науковців і викладачів у галузі суспільних наук, а також для фахівців-практиків та студентів. Чому ця книга «Нонсенс» - свого роду спроба пояснити, як ми пізнаємо світ і приймаємо рішення. Автор не обмежується загальною теорією, а на конкретних прикладах розглядає, які небезпеки приховують невизначеність і неоднозначність, та як можна використати їх собі на користь. Про автора Джеймі Голмз - науковий співробітник фонду «Нова Америка» і колишній науковий координатор економічного факультету Гарвардського університету. Здобув ступінь магістра з міжнародних та громадських справ у Колумбійському університеті. Його праці публікувались у виданнях Slate, Politico, The Christian Science Monitor, The New Republic, The Atlantic, Foreign Policy та The Daily Beast. Цитати «Голмз… Неперевершений дебют із провокативним аналізом причин неоднозначності… Почуття гумору автора та глибокі дослідження історії точно порадують читача». Kirkus Reviews «Голмз - прекрасний автор і блискучий мислитель, який пояснює нам деякі неоднозначності в мистецтві, бізнесі, медицині, техніці, сімейному житті». Washington Post «Це насправді не про “нонсенс” як нісенітницю, а про те, як отримати користь з неоднозначних ситуацій». Library Journal

    Тематика Психологія, HR, управління командою. Про книжку Тривалий час люди вважали, що емоції в ділових стосунках шкодять нормальній роботі компаній. Однак управляти — це не лише налагоджувати процеси, створювати стратегію і продукувати сильні ідеї. Справжній лідер має надихати, пробуджувати ентузіазм, підтримувати в людях мотивацію і знаходити їхні найсильніші сторони. Що дає лідеру сил горіти своєю роботою й залишатися вірним компанії? Як він створює атмосферу, сприятливу для креативних ідей та інновацій? Для кого книжка? Книжка для всіх, хто цікавиться писхологією, лідерством, для керівників усіх рівнів, HR-фахівців. Чому ця книжка? У цій книжці експерти з емоційного інтелекту пояснюють, чому емоції, уміння розуміти і співпереживати допомагають, а не заважають лідеру керувати колективом. Вони також зосереджуються на тому, як розвинути навички емоційного лідерства в собі. Про авторів Деніел Ґоулман — психолог, колумніст, фахівець із вивчення емоційного інтелекту. Двічі номінований на здобуття Пулітцерівської премії за журналістські тексти для Times. Дописувач New York Times. Річард Бояціс — експерт з емоційного інтелекту, почесний професор Західного резервного університету Кейса. Енні Маккі — старша наукова співробітниця Пенсильванського університету. Книжки на схожу тематику «Націлені на результат. Що насправді мотивує людей» Сьюзен Фовлер, «Наш формат», 2018 рік «Командне лідерство. Як порозумітися з будь-яким менеджером» Іцхак Адізес, «Наш формат», 2018 рік Відгуки "Автори на основі наукових досліджень і досвіду дають практичні поради про те, як бути ефективним лідером". — Мартін Селіґман, один із засновників позитивної психології "Це зовсім інший погляд на те, що таке справжнє лідерство". — Time Цитати — Про монетизацію атмосфери в компанії "Загальновідомо: працівники в гарному настрої більш схильні докладати додаткових зусиль для задоволення клієнтів, а це поліпшує результати компанії. Але насправді існує логарифм, який передбачає ці відносини: кожен відсоток поліпшення настрою персоналу дає 2% зростання доходу". — Про емпатію в бізнесі "Емпатія не означає, що лідер має перейняти всі емоції кожного і намагатись усім догодити. Це буде жахливо, і про ефективність можна забути. Вона радше означає брати до уваги почуття працівників, а потім ухвалити зважене рішення, яке допомогло б спрямувати ці почуття у правильне русло. Що найважливіше, емпатія створює резонанс; лідери, які діють без неї, створюють дисонанс". — Про бачення лідера "Натхнення разом із тріадою складників емоційного інтелекту — впевненістю, самосвідомістю й емпатією — дає змогу лідерам сформулювати мету, значущу для них та відповідну до цінностей їхніх підлеглих. Оскільки вони щиро вірять у це бачення мети, то можуть упевнено вести людей до неї. Коли настає час.

    Чому під час виношування малюка жінка може зцілитися від певних хвороб? Чому з погляду нейробіології матусі відчувають до дітей те саме, що й під час закоханості? Чим пояснити дивацтва, коли вагітним жінкам хочеться солоних огірочків чи оселедця? Що пов’язує вищий відсоток післяпологових депресій і збільшення статків? Чому мами можуть водночас і спокійніше переживати катаклізми, і ледь не страждати від психологічних розладів через нестачу підгузків? Ця книжка захопливо розповідає про материнський інстинкт не як про чарівний перемикач, а як про змінений психологічний стан. Настільки змінений, що матері бачать зовсім інші сни й разом із вагітністю та народженням дитини отримують новенький мозок.
    кешбек 43 ₴

    Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так? На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім книжка не є суху інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.
    кешбек 30 ₴

    Про що книга «Як писати добре. Класичний посібник зі створення нехудожніх текстів» автора Вільям Зінссер On Writing Well, 30th Anniversary Edition: The Classic Guide to Writing Nonfiction William Zinsser Освіта, копірайтинг, журналістика. "Як писати добре" поновлене видання відомої вже вам книги "Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів". У світі було продано понад мільйон екземплярів цієї книжки За лаштунками процесу створення яскравого тексту стоїть чітке розуміння формул та інструментів. Знаючи ці універсальні принципи, ви зможете створити будь-який текст: від поста у фейсбуці до власної статті. Як боротися із словесним мотлохом? Як випрацювати власний стиль? Як уникнути найтиповіших помилок? І головне — із чого почати свій текст?

    Що робить Степана Бандеру Символом українського визвольного руху? Чому його, в’язня гітлерівських концтаборів, з деяких трибун називають ворогом, а ми — Провідником і героєм? Щоб зрозуміти це, варто подолати стереотипи, які утвердилися в суспільстві завдяки потужній багаторічній радянській пропаганді. Базуючись на достовірних фактах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життя лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою був людиною. Для широкого кола читачів. Усіх, хто, занурившись у життєву атмосферу покоління, яке виборювало незалежність України в середині ХХ століття, прагне сформувати власне ставлення до його героїв.

    Ще 1992 року Джим Коллінз у співавторстві з Біллом Лазьє написав бестселер Beyond Entrepreneurship, на якому зросло ціле покоління управлінців. А 2020 року Коллінз майже подвоїв текст видання численними есе. Чому важливо формувати корпоративне бачення? Чим відрізняється мета компанії від її місії? Про що свідчать основні фінансові показники? Як гарну ідею перетворити на інновацію? Відповіді — у цій роботі на численних прикладах з історії таких гігантів, як IBM, HP, Walmart, та менших, але успішних і сталих компаній.

    Відомий історик Джон Герст запрошує здійснити захопливе дослідження причин, які зробили Європу цивілізацією, що змінила світ. «Найкоротша історія Європи» починається з побіжного огляду європейської цивілізації, опису її появи та окремих епізодів, які вплинули на її розвиток. Це зрозумілий, насичений гумором твір про видатну цивілізацію спонукає до роздумів. Якщо ви любите підчитувати книжки з останніх сторінок, щоб дізнатися, чим усе закінчиться, — ця книжка для вас. Кінець тут наставатиме невдовзі після початку. Історія Європи розказана шість разів і щоразу під іншим кутом. Джон Герст (1942-2016) — австралійський історик і суспільний оглядач. Викладав у La Trobe University (1968–2006), працював редактором найпопулярнішого австралійського історичного журналу Historical Studies, співпрацював із Film Australia та The National Museum of Australia. Багато писав про Австралійську історію та суспільство, зокрема видав дві успішні книжки про колоніальний Новий Південний Уельс.

    Від авторки бестселерів Wall Street Journal Книжка, що вчить сприймати інтроверсію як суперсилу ТЕМАТИКА Популярна психологія, інтроверсія, інтроверти й екстраверти, побудова стосунків. ПРО КНИЖКУ «МІСІЯ ІНТРОВЕРТІВ» «Ну він же інтроверт!», «Ну вона ж інтровертка!» — часто звучить як образа. Немов інтроверсія — це якась вада. Усе якраз навпаки: інтроверсія — це перевага, суперсила, благословення — принаймні в цьому переконана Голлі Ґерт. А якщо ви в цьому ще сумніваєтеся, то ця книжка точно для вас. Вона розповість, як сприймати власні особливості за переваги, а не вади, взаємодіяти з людьми та вчасно «перезаряджати батарейки», дослухатися до себе й розкривати власну природу. І в жодному разі не намагатися «косити» під екстравертів. А раптом у вас закладено потенціал, як у Джона Толкіна, Опри Вінфрі, Майкла Джордана, Матері Терези, Бетховена чи Одрі Гепберн, а ви намагаєтеся відцуратися від себе та здаватися кимось іншим? ДЛЯ КОГО ВИДАННЯ Ця книжка допоможе інтровертам бути собою, а екстравертам краще розуміти рідних і друзів, які є інтровертами. ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА ГОЛЛІ ҐЕРТ Це видання буквально може полегшити життя інтровертів. Авторка надихає приймати власну природу і сприймати інтроверсію як дар, суперсилу. Хтозна, може у вас закладений не менший потенціал, ніж у Толкіна чи Опри. Лишилося його тільки розкрити — не без допомоги цієї книжки. ПРО АВТОРКУ Голлі Ґерт — авторка бестселерів Wall Street Journal і сертифікована тренерка з особистісного зростання. Співзасновниця подкасту «Більше, ніж коротка розмова». Авторка курсу «7 способів досягнути успіху як інтроверт». Допомагає людям приймати себе і власну унікальність.

    «Атлант розправив плечі» - одна з найбільш популярних книжок кількох останніх десятиліть, що входить у список бестселерів за версією The New York Times. Її значимість підтверджена тим фактом, що події, які в книзі відбуваються століття тому, абсолютно відображають поточний стан справ в світі - економіці, політичному ладі та світогляді всієї людської цивілізації. Хоча самі політики та сильні світу цього піддають роман жорсткій критиці. Цей парадокс, - разом з тим фактом, що в книжці немає ні бійок, ні вбивств, ні графічно привабливих сцен плотської любові – продовжує зберігати неабияку інтригу щодо причин популярності книги. Як би там не було, останнім часом ви обов’язково зустрічатимите хоча б декількох людей з «Атлантом…» в руках. А це найбільший прояв визнання небанальності закладених в цьому тексті ідей. «Атлант» описує суспільство, в якому великі бізнесмени зробили ставку не на розширення виробництва і створення нових продуктів, а на лобізм, де ставленик таких людей поступово став економічним диктатором, де грошовий успіх залежить не від праці й таланту, а від близькості до влади, де держава вручну регулює кожну галузь, продаючи послуги арбітра під прикриттям популістської риторики, де проблеми в економіці, які викликає надмірна регуляція, лікують ще більшим посиленням законів та ескалацією апарату насильства, а населення готове виправдовувати такий стан речей як свідоцтво омріяної «стабільності». Вирішивши позбутися «аристократії грошей», описане в романі суспільство в підсумку створює «аристократію блату». Що стосується практичної користі, то презентована книга має дивовижну здатність змінювати сприйняття, вона формує цілісне бачення світу та дає відповіді на питання про сенс людського життя й суспільне значення підприємництва. Вона стане цінним надбанням для всіх, хто прагне бути кращим, пізнає істини життя й себе в ньому. «Атлант розправив плечі» - головна книга світу, що захищає саму ідею капіталізму. Не дивно, що для багатьох підприємців вона стала другою Біблією. З огляду на повну відсутність підприємницької культури в нашій країні, книгу варто було б ввести до шкільної програми. Про надмірну багатослівність тритомного твору можна не хвилюватися: текст неймовірно динамічний, авторка вдало врівноважує філософські й політологічні викладки яскравими описами світу, що балансує на межі апокаліпсису та вводить до сюжету елементи детективу та трилеру. Якщо Ви дочитаєте до сцени катастрофи поїзда й не здригнетеся, Ви або Будда, або труп - з такою болісною пунктуальністю описаний повсюдно поширений механізм уникнення відповідальності, який неминуче веде до великих або маленьких трагедій. Від Айн Ренд нас відділяють океан та півстоліття. Але приводів задуматися про реальний стан справ у суспільстві вона дає з надлишком. Чи проросте зерно атлантів на українському ґрунті, бодай в Києві, покаже лише час, але якщо на нас чекають доленосні зміни, немає кращого способу підготувати себе до їхнього настання, ніж купити й прочитати цю грандіозну епопею, наразі пропоновану вашій увазі комплектом, що включає всі три частини роману.

    Наш світ на порозі тривалого військового й геополітичного хаосу. Росія, Китай та Іран цілеспрямовано руйнують світовий порядок, порушуючи всі традиційні правила війни з часів Вестфальського миру. В хід ідуть приватні військові компанії, армії без розпізнавальних знаків, маріонеткові проксі-сили на зразок терористичних, кримінальних чи революційних угруповань. Скринька Пандори вже відкрита, переконаний Шон Макфейт, і поствестфальська неконвенційна війна пануватиме у ХХІ столітті. Переможе той, хто швидше опанує її методи. Для широкого кола читачів, передусім тих, хто цікавиться військовою стратегією та міжнародними відносинами. Автор пропонує сміливе й глибоке керівництво для війни майбутнього, беручи найкраще від Карла фон Клаузевіца, Сунь Цзи, сучасних військових мислителів та з власного досвіду. Пройшовши шлях від Армії США до командування найманцями, приватної розвідки й договорів на постачання зброї, Макфейт як ніхто інший знає, як перемагати в умовах хаосу.

    Точка зору Девіда Фрідмана, відома як "анархо-капіталізм", привертає все більшу увагу як бажаний соціальний ідеал. Ця книга про те, як США виграють від необмеженої імміграції; чому заборона наркотиків не відповідає вільному суспільству; чому держава збагачується від бідних, щоб допомогти не дуже бідним; як поліцейський захист, судові та нові закони можуть використовуватися приватно; яке життя було дійсно схоже на анархістську правову систему середньовічної Ісландії; чому невтручання є найкращою зовнішньою політикою; чому ніякі прості моральні правила не можуть генерувати прийнятну соціальну політику.

    — Та це неможливо! — А що для цього потрібно? Інколи саме так Ілон Маск спілкувався з інженерами. Як йому вдалося створити провідну компанію аерокосмічної галузі, якщо в його успіх майже ніхто не вірив? Чому перших 300 працівників він набирав особисто й на співбесіді перевіряв уміння мислити, а не знання? Чому інженери говорили, що час у SpaceX ніби собачий вік — рік за сім? Із кінематографічною яскравістю автор відтворює історію сумнівного стартапу, що став дуже успішною компанією. Ви дізнаєтеся, чому перед важливими пусками Маск із родиною їздив у Діснейленд і як нинішня найбагатша людина на планеті у 2008-му канючила фінансування для порятунку компаній. І ще багато фактів, що аж ніяк не вписуються в межі «історій успіху».

    Існує лише дві статі — чоловіча і жіноча. Чоловіки відрізняються від жінок. Ці та подібні постулати, які, здавалось би, ще вчора вважалися очевидними істинами, сьогодні багатьма ставляться під сумнів і вважаються застарілими. Дослідження статі, гендеру та сексуальної поведінки перетворилися із суто наукової діяльності на сферу політичної боротьби, а гендерна ідеологія стала певним культом. У своїй провокативній книжці нейробіолог та сексолог Дебра Со розвінчує популярні міфи про стать і гендер, що просуваються в сучасному суспільстві, — зокрема й ті, які стосуються виховання дітей. Авторка також звертає увагу на те, як гендерна ідеологія на Заході придушує академічну свободу, та й свободу висловлювань загалом, адже ставити дозволяється лише політкоректні запитання, які не ображатимуть почуттів та переконань окремих вибраних груп. Однак факти залишаться фактами і ніколи не переважать ідеологічних уподобань.

    Тематика Психологія, ментальне здоров'я, гештальт-терапія. Про книжку «Мені все одно, як він і з ким тепер зустрічається!» А насправді тихцем перевіряєш його соцмережі. Привіт, заперечення! «Чоловіки не плачуть», — каже тато синові. Колись йому це повторював його ж батько. Інтроєкціє, це ти? «Колега пише без смайликів у робочому чаті. Точно злиться за щось на мене!» Здається, в чат увійшла проєкція. У цій книжці ви познайомитеся з багатьма способами, якими ми «захищаємося» від обставин, — запереченням, проєкцією, ідеалізацією, відстороненням, контролем тощо. Вони допоможуть ще краще зрозуміти себе і свою поведінку: приміром, як ми реагуємо на втрати, переживаємо через виступ, даємо раду образам чи вибудовуємо межі. Тема складна, але Марк з Іллею подають основні ідеї простою мовою, звертаються до світил від Фройда до Голліса, ілюструють теми історіями із життя і сучасними прикладами. Також до кожного розділу вони додають вправи для пропрацювання й назви фільмів і книжок, що допомагають глибше зрозуміти тему. Для кого ця книжка Для широкого кола читачів, які мають жагу пізнавати самих себе. А також для тих, хто хоче зрозуміти, як працюють захисні механізми психіки та як реагувати на власні дії у певних життєвих обставинах. Чому ця книжка «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях» стала абсолютним бестселером Нашого Формату. Загальний наклад книги перевищив 16000 екземплярів. У другій частині «Простими словами. Як розібратися у своїй поведінці» Марк Лівін та Ілля Полудьонний розбирають способи адаптації людини до різних ситуацій. Книга допоможе зрозуміти себе та інших. Читати її можна без прив'язки до першої. Але в парі вони, звісно, працюють краще. Про авторів Марк Лівін — журналіст і письменник, викладач сторітелінгу. Видавець The Village Україна та Inspired. Спікер конференції TEDx. Співавтор популярного українського подкасту про психологію «Простими словами». Ілля Полудьонний — психолог, гештальт-терапевт, співзасновник сервісу онлайн-психотерапії TreatField.com. Співавтор популярного українського подкасту про психологію «Простими словами». Відгук про книжку А як ви «захищаєтеся від життя»? Заперечуєте, ігноруєте чи, може, намагаєтесь усе пояснити? Щоб зрозуміти себе, варто розібратися із захисними механізмами психіки, які пояснюють ту чи іншу людську поведінку. Чудово, коли хтось розповідає про це простими словами. Андрій Баштовий, головний редактор The Village Україна Цитати з книжки Проєктуючи, людина накладає обмеження на ситуацію чи людину, виходячи з внутрішньої картинки світу. Але без цього механізму ми не зможемо як слід навчатися, спілкуватися, взаємодіяти. Ми вже колись жартували, що наша психіка – це закрита вечірка для одного, ми не можемо проникнути в голову іншої людини, але на основі власного досвіду ми можемо уявити, як людина переживає горе та втрату, як почувається, коли її покинули, завдяки їй ми можемо плакати та сміятися поруч з іншими.

    Чому жінки представлені у Кремнієвій долині менше, ніж чоловіки? Чому в темношкірих і латиноамериканських школярів, які гарно вчаться, менше друзів серед своєї етнічної групи, ніж у школярів з інших груп? І, зрештою, чи не варто державі скоригувати всю цю нерівність та «непропорційне представництво», які вочевидь є проявом дискримінації, расизму і сексизму? На думку автора, перед тим, як відповідати на ці питання, варто вивчити емпіричні факти і позбутися ідеологічних догм.

    Історія українця, що пробився в NBA У дитинстві Слава Медведенко ненавидів баскетбол: він був найвищим у класі, тому всі радили йому зайнятися цим видом спорту. У підлітковому віці хлопець полюбив цю гру, але за можливість мандрувати й купувати... йогурт, жуйки і пляшки газованки (це ж були «лихі дев’яності»!). Та з роками пріоритети змінилися. Баскетбол став для Слави справою життя, якій він віддавав стільки часу, що буквально протирав кеди до дір. Він виступав за команди з України, Литви, а згодом грав за клуби НБА — «Лейкерс» і «Атланту». Як звичайному хлопцеві з київської Дарниці вдалося цього досягнути? Як воно — грати з Кобі Браянтом чи Шакілом О’Нілом? Що заважає розвиватися професійному баскетболу в Україні і як надихнути дітей, що лише починають займатися спортом? Про це щиро й чесно розповідається в історії Слави Медведенка, яку описав спортивний журналіст Максим Гайовий. Для широкого кола читачів, всіх, хто цікавиться баскетболом та розвитком українського спорту.

    ТЕМАТИКА Історія України, ХХ століття, визвольні змагання, Павло Скоропадський, Крим. ПРО КНИЖКУ Чий Крим зараз і кому він має належати в майбутньому? Яким мусить бути статус півострова: незалежна держава, член союзу або суб’єкт федерації, автономія чи регіон під іноземним протекторатом? Кому має належати право управління Кримом — етнічній більшості чи корінним народам? Як Україні поводитися з півостровом — дати йому якнайширші повноваження чи запровадити пряме керування з Києва, умовляти кримців добрим словом чи запровадити безжальну економічну блокаду? Ні, це питання не з порядку денного 2014 року після російської анексії Криму — вони постали перед Україною ще сто років тому. ДЛЯ КОГО КНИЖКА Для широкого кола читачів, поціновувачів історії, всіх, хто хоче дослідити міжнародні суперечки навколо статусу Криму і спроби розв’язати проблему його належності, а також дізнатись про перебіг кримсько-українських відносин, які коливалися від безкомпромісної економічної боротьби (навіть зі стріляниною на кордоні) до переговорів про права нового регіону в складі України. ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА Ця книжка розповідає, як реагували на виклики щодо Криму Українська Держава й міжнародна спільнота наприкінці Першої світової війни.

    Дocлiджeння пpинципiв i тpeндiв, щo cтoять зa cучacнoю цифpoвoю peвoлюцiєю i визнaчaють нaшe мaйбутнє. Cьoгoднi бaгaтьox цiкaвить, як нa їx життя пoзнaчитьcя пoявa мaшин, плaтфopм i нaтoвпу. Чи зaлишaть мaшини їx бeз poбoти? Чи будуть впливoвi плaтфopми кoнтpoлювaти вci їxнi eкoнoмiчнi piшeння? Чи cтaнe у ниx мeншe cвoбoди в тoму, як i кoли їм пpaцювaти, дe жити, з ким cпiлкувaтиcя? Цe дужe вaжливi пpoблeми. Oднaк нepiдкo вoни є oкpeмими випaдкaми пpocтoгo питaння: щo тexнoлoгiї зpoблять з нaми?

    У Гасі та Ігогося — проблеми: балуючись, діти випадково знищили рарога — духа вогню. Сердитий охоронець родинного вогнища Чур влаштував у печі вибух — тож не бачити їм тепер улюблених бабусиних пиріжків, як своїх вух Утім, біді можна зарадити — якщо зважитися на подорож у вогняну країну Фламу, щоб привести звідти для печі нового рарога. Ось тільки шлях туди вкрай непростий: там на кожному кроці чатують на дітей вогненні небезпеки! Нова повість-казка славетної художниці й письменниці Катерини Штанко вводить юних читачів у дивовижний світ української народної «вогняної» магії — а водночас навчає, як правильно поводитися з вогнем.

    Комуністична партія Китаю (КПК) прагне перебудувати світовий порядок, що збудований на принципах демократії, прав людини і свободи слова. Кінцева ціль — знищити колективний Захід зсередини, використавши його відкритість та ліберальні цінності проти нього самого. По всій Північній Америці та Європі КПК формує свою агентуру серед політичної та бізнес-еліти, Волл-стріт, Голлівуду, аналітичних центрів, університетів та китайської діаспори. В хід ідуть підкуп, залякування, маніпуляції, незаконне прослуховування й організовані державою хакерські атаки. До армії КПК належить величезна глобальна мережа нібито «приватних» китайських компаній, «громадських» фондів і «наукових» центрів, що підпорядковуються напряму КПК, виконують поставлені нею завдання та звітують їй. Китай хоче збудувати нову колоніальну систему, щоб помститися за «століття приниження» й перетворити слабші країни на своїх васалів.

    Видання «Скоропадський. Спогади 1917-1918» підготувала група фахівців Інституту археографії Академії наук. Текст спогадів Гетьмана подано мовою оригіналу, з коментарями, ґрунтовною післямовою і анотованим покажчиком імен. Тематика мемуари, історія України, політика Про книгу Йшов четвертий рік світової війни. Втомлений подіями генерал-лейтенант російської імператорської армії Павло Петрович Скоропадський, нащадок старовинної старшинської фамілії, ще не знав, що стане гетьманом незалежної Української Держави. Епоха змін, яку самовбивчо наближали революціонери всіх мастей, перетворилася на апокаліпсис, війну всіх проти всіх, але Скоропадському стало духу взяти на себе невдячну ношу державного будівництва. Спроба закінчилася цілковитим і очікуваним провалом, але окремі починання гетьмана дотривали до наших днів: саме йому Україна завдячує, наприклад, Академією наук. Для кого книга Для якнайширшого кола читачів, усіх, кого цікавить історія України та постать Скоропадського зокрема. Чому ця книга У цих пронизливих спогадах постають буремні роки революції і громадянської війни та особиста драма Скоропадського, який за влучними словами Вячеслава Липинського, став українцем, тільки переставши бути гетьманом. Але, на жаль, було вже пізно: Україну охопив червоний морок з півночі. Коментарі до видання підготували Георгій Потульницький, Владлена Мараєва. Післямова — Ярослава Пеленського, Ігоря Гирича та Георгія Папакіна. Відгуки про книгу: Мемуари Павла Скоропадського розвінчують міфи довкола його постаті. Відвертий опис діяльності гетьмана — глибоке джерело для аналізу його здобутків, помилок і трансформації політичних переконань. Відтак це повна картина переломної історичної доби, уроки якої нам необхідно засвоїти. Леонід Кравчук, перший президент України Павло Скоропадський — одна з найважливіших і до кінця «не прочитаних» постатей ХХ століття. Він разом зі своїм Краєм весь час перебував у транзиті — від лояльно-імперського малоросійства до модерного політичного націоналізму. На відміну від його товариша Маннергейма, гетьману не судилося побудувати суверенну незалежну державу. Але його спроба, Українська Держава 1918-го, — це цікавий історичний феномен, вивчення якого дає ключі до розуміння, чому Скоропадському не вдалося втілити свій задум в життя і чому нам так важко закінчувати розпочату ним справу сьогодні. Вахтанг Кіпіані, головний редактор «Історичної правди»

    В цій книзі професор Пол Долан, спираючись на різноманітні дослідження щодо добробуту, нерівності та дискримінації, доводить, що багато людей занурені в міф про ідеальне життя. Пол Долан відстоює тезу про те, що тільки звільнившись від цього міфу, людина може віднайти справжнє щастя.